29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-12-17 20:20:16 Wiadomości

Radni W. Gumieniak i M. Klimanek podnieśli kwestię rozbudowy programu badań i szczepień w powiecie raciborskim. Do propozycji sceptycznie odniósł się A. Hajduk, który obawia się dalekosiężnych i negatywnych skutków takiej akcji.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (5): Starosta nie chce, aby dziewczynki były bezpłodne Strony: 1Dodaj komentarz
~WSZYSCY ... (2012-12-18 22:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie chcą !
Precz z aborcja, in vitro, bezPLem~nic.owcami i szczepionkami też !

~src (2012-12-18 18:54)

Zgadzam sie z Panem w kwestii szczepień. Też się nie szczepię i od ponad 9 lat nie biorę żadnych antybiotyków. Małe sprostowanie co do pani minister - ona nie była twarda i nie podpisała tylko zwyczajnie nie było pieniędzy w budżecie na zakup szczepionek. Tak czy inaczej dobrze, że tak się stało. Firmy farmaceutyczne to krwiopijcza zmora. Dla nich liczą sietylko pieniądze i ma to niewiele z dobrem i zdrowiem "pacjentów".

~Andrzej Piotrowski (2012-12-18 16:22)

Pan starosta raciborski ma rację. Kilka lat temu koncerny próbowały wymusić przymusowy program szczepienia przeciwko ptasiej grypie. Ówczesna pani ministr zdrowia nie uległa potężnemu lobby i stało się dobrze. Grypa nie okazała się pandemiczna, a jej przebieg nie był tak groźny jak to nam wmawiano. Dzięki twardej postawie pani Kopacz, budżet RP uniknął wysokich wydatków, a Polacy nieprzewidywalnych wówczas powikłań. Pan starosta nie powinien ulec lobby farmakologiczno-medycznemu! Pan Klimanek jest lekarzem i morze dlatego jest mu tak łatwo występować jakko lobbysta firm farmakologicznych.
Na koniec mała dygresja:
Przed kilku laty uległem modzie na szczepienia przeciwko grypie. Już w kilka tygodni później przeziębiłem się i przeszedłem to ciężko. Pomimo to w następnym roku ponowiłem szczepienia, a mimo to w styczniu zaraziłem się grypą z powikłaniami - o mały włos nie straciłem prawej nerki, a leczenie było długie (25 dni) i kosztowne (o stracie w wynagrodzeniu nie wspomnę). Obecnie rozpoczął się 3 sezon bez szczepień i o dziwo w ubiegłym sezonie grypowym nawet się nie przeziębiłem.

~zapas (2012-12-18 15:16)

Panie Klimanek  ,   rob Pan swoje , nie przejmuj sie tłukami  ,  oni nie wiedzą nawet  ile istnień ludzkich uratowały szczepionki  , ale są ważni , bo poszli q. w polityke itd   a fama mowi , ze od szczepionki można umrzeć nawet itd

~eco (2012-12-18 12:09)

Pani Starosto, gratulacje, tak trzymac, prosze nie sluchac "rad" lekarza, bo oni juz czesto maja tez wyprane mozgi przez propagande tychze koncernow!!! powolywanie sie przez nich na "profesorskie autorytety" w tym wzgledzie jest  elementem calej tej chorej sytuacji... dziekuje za ten sprzeciw!!

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog