29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2005-09-12 00:00:00 Relacje

Niecodzienny pokaz tańca z ogniem zaprezentowała młodzież, uczestnicząca w warsztatach fire show, towarzyszących Biesiadzie Folkloru. Dwudziestominutowy pokaz przy świetnie dobranej muzyce i scenerii dostarczył widzom niezapomnianych wrażeń.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (10): Taniec ognia Strony: 1Dodaj komentarz
~anty-Frączek (2005-09-15 09:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No i zgadza się bo panią Klimek utożsamiam z zespołem "Strzechy" (no jeszcze utożsamiam z tym zespołem a zwłaszcza z jedo częścią wokalną wspaniałego "Maestrę" oddanego całym sercem w "Strzechę" i honorowego prezesa - pana Piotra Michalaka, których tu bardzo pozdrawiam!

~tancerka (2005-09-15 09:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Msza  to  koncepcja  pani Doroty Klimek -  kierownika  ZPiT  "Strzecha".

~anty-Frączek (2005-09-13 08:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...tych, którzy ograniczają rozwój kultury w mieście do brania wypłaty co miesiąc!. XXL a jak myślisz dlaczego połączono Strzechę i RDK w nowe RCK? i dlaczego Rapnicki stracił fotel dyrektora? - bo robił to samo co robi teraz jako instruktor czyli NIC!

~anty-Frączek (2005-09-13 08:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drogi organisto XXL. Coś lekko fałszujesz i grę i moje wypowiedzi. Któryś raz piszę ( prawdopodobnie tej samej osobie ale pod różnymi nickami), że jestem za zdynamizowaniem RDKu a nie RCKu! Do RCK należy też zespół Strzecha, który jest bardzo aktywny + kółka a także MDK. Lecz RDK wypada bardzo blado jeśli chodzi o imprezy. A co do mszy to była inicjatywa zespołów a także repertuar śpiewów na mszy a nie RCKu. Pochwalam i podziwiam ludzi, którzy coś robią dla rozwoju kultury ale karcę tych, którzy

~XXL (2005-09-13 08:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drogi  ministrancie  antyF.  Twoj  sposob  rozumowania  zdumiewa  mnie  bardzo. Tak  trudno przyznac  ci,  ze  jednak  to  RCK  cos  potrafi. Jestes  mitem  i  mitami  sie  karmisz. Jak  Pan  Bog  chce  kogos  pokarac  to  odbiera  mu   rozum. Ty  jestes  tego  przykladem.

~anty-Frączek (2005-09-12 21:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Coś mi się wydaje, że ktoś nie jest prawie z UM (wątpi w powstanie Acapulco, które jest pomysłem UM :))) Jeśli nawet tyle miała by kosztować taka "impreza" to droższy był Stachursky a było dla publiczności za darmo. Takie nieszpory czy Mszę Kreolską można zrobić odpłatnie ( byłem też na koncertach organowych gdzie za wstęp do kościoła płaciło się 15 zł i było sporo ludzi).Parę lat temu w Kędzierzynie K. w kościele bardzo dobrze się sprzedały Poznańskie słowiki. Więc warto zorganizować u nas.

~ktoś prawie z UM (2005-09-12 20:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drogi Anty-Frączku. Koszt zorganizowania Nieszporów Ludźmierskich (wraz z solistami) to około 50-60 tysięcy złotych. Czyli tyle ile UM wydaje na dotację dla wszystkich kulturalnych stowarzyszeń w ciągu 2 lat. Albo inaczej - to tyle ile kosz dwóch kawalerek w Raciborzu, dużo więcej niż koncert Anny Marii Jopek (na której można jeszcze zarobić). Albo też 1/7 z tego co wydano niepotrzebnie na opracowanie dokumentacji pod Acapulco, które i tak nie powstanie...

~anty-Frączek (2005-09-12 15:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Poszedłem do kościoła na mszę a nie do RCK :))Może miasto na przyszły rok zorganizuje z okazji dni Raciborza np "Mszę Kreolską" lub "Nieszpory Ludźmierskie" w kościele Św. Mikołaja (doskonała akustyka, bardzo dobra widoczność no i sporo miejsca w tym kościele). Jeśli ktoś z UM czyta właśnie tę moją propozycję to proszę uprzejmie pozytywnie ją rozpatrzyć!!! Dziękuję :)

~XXL (2005-09-12 11:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No  widzisz  Anty,  cos  ten  RCK  jednak  potrfi,  skoro  tak  sie  wzruszyles.

~anty-Frączek (2005-09-12 08:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Poszedłem wczoraj do kościoła Św. Mikołaja gdyż o 10:30 była msza św. z udziałem zespołów. No coś pięknego!!! Około 200 ludzi w prezbiterium w wielobarwnych ludowych strojach. Wspaniałe przeżycie religijne i artystyczne, śpiew spotęgowany doskonałą akustyką tego kościoła i bardzo długie brawa po mszy św.!!! A jak zaśpiewali wszyscy "Barkę" z góralami na czele i przy akompaniamencie skrzypiec, trąbki i wiolonczeli to aż nogi mi się ugięły!!!

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog