29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (1): Gdzie jest padlina, tam się zgromadzą i sępy Strony: 1Dodaj komentarz
~niespokojna dusza (2012-11-17 11:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jak działo się za dni Noego, tak będzie również za dni Syna Człowieczego: jedli i pili, żenili się i za mąż wychodziły aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki; nagle przyszedł potop i wygubił wszystkich. Podobnie jak działo się za czasów Lota: jedli i pili, kupowali i sprzedawali, sadzili i budowali, lecz w dniu, kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i wygubił wszystkich: tak samo będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi.
W owym dniu kto będzie na dachu, a jego rzeczy w mieszkaniu, niech nie schodzi, by je zabrać; a kto na polu, niech również nie wraca do siebie. Przypomnijcie sobie żonę Lota.
Kto będzie się starał zachować swoje życie, straci je; a kto je straci, zachowa je. Powiadam wam: Tej nocy dwóch będzie na jednym posłaniu: jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. Dwie będą mleć razem: jedna będzie wzięta, a druga zostawiona". Pytali Go: "Gdzie, Panie?" On im odpowiedział: "Gdzie jest padlina, tam się zgromadzą i sępy".


...Ewangelista doradza, by po prostu trzymać się Pana. Bo na pewno nie zdążymy w życiu naprawić wszystkiego, co popsuliśmy, możemy nie zauważyć nadchodzącego Pana, gdy damy się uwieść światu. Trzeba żyć tym, co niesie życie, ale w nieustannej łączności z Jezusem. Bo (tu o tej padlinie) dla złego ducha jesteśmy „mięchem”, dla niego jesteśmy celem, trzeba wiedzieć, że on stara się nas odwieść od Chrystusa. A łączność ze Zbawicielem nas ze wszystkiego uratuje... /Komentarz księdza Zbigniewa Kapłańskiego/

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog