29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-10-11 09:43:05 Powiat Racibórz

Starostwo dementuje przypuszczenia o sporządzaniu antydatowanej uchwały w sprawie odejścia A. Sebzdy. W mocy pozostają pytania dotyczące kondycji administracji samorządowej w naszym regionie.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (3): A. Hajduk: Nie było antydatowanej uchwały w sprawie Sebzdy Strony: 1Dodaj komentarz
~LUKI (2012-10-14 11:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Proszę bardzo. Informację tę znajdziesz w opublikowanym przez „Nowiny” liście pana Sebzdy, w artykule zatytułowanym: <<Tu nie chodzi o „Misia”, ale o drogi i grosz publiczny>> z dnia 29.09.2012.
Podaję link: http://www.nowiny .pl/86189-tu-nie-chodzi-o-misia-ale-o-drogi-i-grosz-publiczny.html (skopiuj link, a następnie po wyrazie „nowiny” usuń spację).
A tutaj cytat:
...”Wariant pierwszy zakłada wniesienie aportem majątku ruchomego PZD do Przedsiębiorstwa Robót Drogowych sp. z o.o., którego jednoosobowym udziałowcem jest Gmina Racibórz. Pracownicy fizyczni i fachowy nadzór zostaliby przeniesieni na podstawie art. 23' Kodeksu Pracy na dotychczasowych warunkach. Po tej zmianie struktura udziałów kształtowałaby się następująco: 75% Gmina Racibórz, 25% Powiat Raciborski. Statut Spółki byłby odpowiednio zmieniony, tak by do jej podstawowych zadań należała kompleksowa dbałość o stan dróg zarówno gminnych jak i powiatowych, a w zakresie zleconego, bieżącego utrzymania również dróg wojewódzkich w obrębie powiatu. Obniżone koszty funkcjonowania Spółki (dzięki efektowi synergii) oraz dodatkowe zlecenia z Powiatu i Województwa (tj. minimum 6 mln złotych) mogłyby wkrótce poprawić stan ekonomiczno-finansowy tej firmy, a co ważniejsze stan naszych dróg. Za tym rozwiązaniem przemawia również to, że Spółka mogłaby dodatkowo świadczyć m. in. w zakresie drogownictwa usługi na zewnątrz, komercyjnie, a jednostka budżetowa jaką jest PZD, tego robić nie może. Pozwoliłoby to również na lepsze wykorzystanie istniejącego potencjału kadrowego i sprzętowego.
Jest jednak jeden minus takiego rozwiązania. Otóż w spółce, za jej stan i wyniki odpowiada Zarząd przed Radą Nadzorczą. W jednostce budżetowej, to w praktyce ubezwłasnowolniony dyrektor i jego  pracownicy raportują bezpośrednio Panu Staroście.”...
To zostało napisane i niczego nie wymyśliłem!
Jeszcze jedno – nie pytaj mnie skąd wiadomości o zamiarze zbycia przez miasto PRD – po prostu poszukaj w lokalnych mediach.

~do lukiego (2012-10-13 13:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Luki, mam pytanie, skąd czerpiesz te informacje, że Sebzda chciał włączyć PZD do Przedsiębiorstwa Robót Drogowych? Bo on o tym w wywiadach nic nie mówił,więc pytam skąd ta informacja... bo mnie to ciekawi, czy to rzeczywiście tak by było.

A z cukrownią to inna bajka... Normalna rzecz, że w takim holdingu robi się takie rzeczy, gdyby administracja to kopiowała, to byłoby wspaniale. Poza tym z tego co kojarzę, to pracownicy cukrowni mogli iść do pracy w opolskiem (wiem, że to nie za fajne, ale jednak była taka opcja), ale woleli odprawy.

~LUKI (2012-10-13 06:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oto jak pan Adam S. zakończył restrukturyzację raciborskiej cukrowni:
http://www.raciborz.com.pl/art10017.html
Pamiętajmy, że jednym z postulatów nowej koncepcji funkcjonowania PZD wg. pana S. było włączenie PZD do PRD, które miasto zamierza zbyć!
Pytam się więc: ile osób miało być tym razem "zrestrukturyzowanych"? oraz, o ile zwiększyłaby się wartość PRD po realizacji tej strategii i czy wpłynęłoby to na ewentualną cenę zbycia tego przedsiębiorstwa, skoro negocjacje już trwają?
W mojej ocenie sprawa wcale nie jest jednoznaczna. Warto zastanowić się nad tym kto i czyjego intersu pilnuje?

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog