29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (47): Uwaga! Policja w Rac. na bakier z KD Strony: 1 2Dodaj komentarz
~do ~pol. (2013-03-07 11:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Myślę, że wygladałby dużo lepiej. Społeczeństwo, które nie ma nad sobą władzy ani kontroli samo się kontroluje i moderuje. Zaczyna myśleć i staje się odpowiedzialne. Myślę, że Racibórz bez władzy wyglądałby dużo lepiej.

~pol. (2013-03-06 20:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ludzie złoci! Nie narzekajcie na naszą policję! Dlaczego jedynie kpicie i ironizujecie!? Czy nie pamiętacie tych wszytskich dobrych rzeczy, które dla nas robi władza? Najłatwiej krytykować, a ciekawe jakby wyglądał Racibórz bez policji...

~Heniu Rozmus (2013-03-06 13:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wymieniona policjantka jakaś .,,K,, NIE UMIE NADTO  wypisać mandatu ! Mandat WINIEN SKŁADAĆ SIĘ Z DWÓCH CZĘSCi  pierwsza kartka za co , druga z numerwem konta, na które należy przelać pieniądze!/ to informacja z......Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, byli niezmiernie zdziwieni, że jakiś raciborski policjant nie wie o tym ! BA !!!!! NIE WIE O TYM URARZD MIEJSKI , AN I KANCELARIA PREZYDENTA w Raciborzu oraz policja na BOSACKIEJ! ŻENADA! ZA CO PŁACIMY TYM  P A T A ŁA C H O M   PODATKI  WIECEJ MOJA RODZINA NA Ciebie nie z a g ł o s u j e PREZYDENCIE!

~henryk (2013-03-05 15:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

U w a g a       ! EMERYCI I RENCISCI ! Pod żadnym pozorem nie mozecie przjsć  na wproszt spod Aldika  na pole  M C Donalda,ponieważ służby miejskie-policja /pewnie z polecenie samego Prezydenta za 12 000zł  na m-c miasta zajadą wam drogę i w y e g z e k w u j a mandat! Posiłkujac się Waszym .....dobrem~!  Tam na parkingu czeka    ,,***,, która to wyegzekwuje! Byłem osobiscie  na nowej komendzie i problem zg łosiłem Potraktowany zastałem z..... przymrużeniemj oka
A policjantka! MA PROBLEMY ze znajomocia p o d s t a w  ruchu drogowego!

~henryk (2013-03-04 15:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I tak policjanktka nie, majaca pojecia  o ruchu drogowyjm wypisujeb  mandaty!

~clint (2013-03-04 12:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I takie ,,sotnie,, patroluja,, miasto !

~kja cię (2013-03-04 11:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Musza nazbierać na pensje dla Prezydbta  12000zł i pensje dla policjantów!

~wiem (2013-03-04 09:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Podpisała się literą......K... widocznie wstydzi sie swojego nazwiska. Ja podpisałem się Rozmus Henryk  i wiem, że policjaci raciborscy nie znają , w szczegółach ......kodeiksu drogowego! Posiadam  wykładowcy kat. ABCDE! Nieodpłatnie udzielę tym cymbałom lekcji!

~wiem (2013-03-04 09:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ni podała ani stopnia anii  nazwiska! Co jest  p o d s t a w o w y m  obowiazkiem funkcjonariusz

~wiem (2013-03-04 09:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

U  W A  G A! Policja ,,poluje na emerytów i rewncistów,, Ustawiają swój pojazd pod ALDIKIEM I czekaja, az jakiś emeryt przejdzie na wprost do Mc Donalda, to miejsce jest w odległosci c 60 m od pasów, czyli mandat sie należy zgpodnie z literą praway ! Nie obchodza ich tłumaczenia moje ,że zmuszony byłem się wysikac - prostata ! Nie stworzyłem zagrożenia na drodze , bo nie było uczestników ruch u  a ni  z p rawej , ani z lewej. Był tylko radiowóz z tyłu, który obserwował  cała sytuację. Policjantka znana mi jest z tego, że nie wie, kiedy pojazd nadjeżdzajacy z lewej strony ma pierwszeństwo, o r z e k ł a w obecnosci kolegi, Ż e kłamię, bo mogłem się wysikać na  statoil = gdzie? Otóż nie mogłem bo tam ubikacja jest t y l k o dla....personelu.Po co wam tacy policjanci?

~obserwer (2012-12-08 12:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Likwidacja dwóch pasów na ul.Bosackiej ,to jak się okazuje zasługa policji ! To na jej wniosek Dyrekcja Dróg dokonała wydsatku na 1/2 tony białej farby , aby policjanci p o t r a f i l i  skrecac w.....lewo do swojej siedziby - żenada!

~daaan25 (2012-09-17 20:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Od kiedy to na równorzednym skrzyżowaniu,czy też naszych mikro-rondach bez znaków nakazu - od kiedy stosuje się zasadę lewej ręki ?? Mnie uczono- prawa wolna-jedziesz.

Co do rowerzystów na chodnikach - potwierdzam ,że zachowanie wielu z nich urąga bezpieczeństu i poruszaniu się obok pieszego.Głównie to dot. wąskich chodników,gdzie wprost najeżdżają na pieszego i nie docier do nich żadna uwaga! Nie ma tu również różnicy czy to osoba młoda,czy starsza.Ale też tak jeżdżą osoby,które głównie są kierowcami aut,a przesiadając się na rower-zapominają o przepisach drogowych i kulturze . ( jesli takową mają). ...przykład;chodnikiem na moście  prowadziłam matkę (88) która porusza się o lasce , gdy dorosły mężczyzna wprost nas staranował na tym wąskim chodniczku  i chamsko użył dzwonka  i wulgarnego słownictwa.Wprost kłócił się ze mną,że to on jest na ścieżce rowerowej,i mamy mu zejść z drogi! ..hmmm...do teraz żałuję,że nie zadzwoniłam gdzie trzeba,by posłali gościa do czytania KRD. Ale obiecałam sobie-następnym razem zrobię fotkę i  tu go pokażę- chamstwo trzeba zwalczać!

~src (2012-09-17 14:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szanowny Panie Komendancie,
w trosce o bezpieczeństwo naszych
najmłodszych mieszkańców, kobiet w ciąży i innych pieszych spacerujących
chodnikami naszego miasta; przywołując kilka z obowiązujących nw.
przepisów ruchu drogowego proszę o podjęcie stosownych działań w poniżej
opisanej sprawie.
W Raciborzu rowerzyści urządzają sobie samowolkę na drogach, chodnikach i przejściach dla pieszych.
Jako
kierowca notorycznie widzę wjeżdżających rowerzystów na przejścia dla
pieszych co sprawia ogromne zagrożenie. Podczas spacerów z żoną i
synkiem dostaję białej gorączki jak idziemy chodnikiem, mijamy innych
pieszych, np. kobiety w ciąży, a między nami przejeżdżają przepychając
się rowerzyści, jakby nie było obok do tego przeznaczonej jezdni. To
naprawdę nie są pojedycze przypadki. Takie przejście np.
Słowackiego-Ogrodowa-Opawska-Ocicka daje możliwośc spotkania na swojej
drodze (chodniku) bagatela 50-80 rowerzystów. Może statystycznie nie ma
zgłoszeń o potrąceniach pieszych przez rowerzystów, ale to tylko dzięki
spacerowym tempie pieszych i wzmożonej uwadze. Nie można spokojnie iść
skoro chodnik jest dla pieszych tylko trzeba uważać na jeżdżących, a
czasem pędzących rowerzystów. Czasem zastanawiam się czy raciborskie
chodniki faktycznie są przeznaczone dla pieszych. Proszę więc bardzo o
wydanie dyspozycji Funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego, aby
zwrócili szczególną uwagę na ten proceder zanim dojdzie do nieszczęścia,
kiedy pieszemu stanie się poważna krzywda, a rowerzysta ucieknie.
Pisząc szczególną uwagę mam również na myśli nałożenie kar dla takich
rowerzystów ponieważ to jedyny sposób, aby przemówić im do wyobraźni i
rozsądku.
Co do samowolki rowerzystów na drogach to mam na myśli
jazdę bez trzymania kierownicy, jazdę ze słuchawkami na/w uszach, jazdę
prowadząc rozmowę przez telefon komórkowy oraz rano przed godz. 6 na ul.
Łąkowej jazdę kilku rowerzystów po jezdni zamiast po ścieżce rowerowej.

~hihihi! (2012-09-13 11:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Proszę o przykładny .....mandat !upload/small_6ScreenShot040.jpg

~poczatkujacy (2012-09-13 08:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Policjanci przejeżdzają obok tak zaparkowanych pojazdów i.........nie reagują !

~ważne (2012-09-05 20:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szanowny Panie Komendancie,
w trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców, kobiet w ciąży i innych pieszych spacerujących chodnikami naszego miasta; przywołując kilka z obowiązujących nw. przepisów ruchu drogowego proszę o podjęcie stosownych działań w poniżej opisanej sprawie.
W Raciborzu rowerzyści urządzają sobie samowolkę na drogach, chodnikach i przejściach dla pieszych.
Jako kierowca notorycznie widzę wjeżdżających rowerzystów na przejścia dla pieszych co sprawia ogromne zagrożenie. Podczas spacerów z żoną i synkiem dostaję białej gorączki jak idziemy chodnikiem, mijamy innych pieszych, np. kobiety w ciąży, a między nami przejeżdżają przepychając się rowerzyści, jakby nie było obok do tego przeznaczonej jezdni. To naprawdę nie są pojedycze przypadki. Takie przejście np. Słowackiego-Ogrodowa-Opawska-Ocicka daje możliwośc spotkania na swojej drodze (chodniku) bagatela 50-80 rowerzystów. Może statystycznie nie ma zgłoszeń o potrąceniach pieszych przez rowerzystów, ale to tylko dzięki spacerowym tempie pieszych i wzmożonej uwadze. Nie można spokojnie iść skoro chodnik jest dla pieszych tylko trzeba uważać na jeżdżących, a czasem pędzących rowerzystów. Czasem zastanawiam się czy raciborskie chodniki faktycznie są przeznaczone dla pieszych. Proszę więc bardzo o wydanie dyspozycji Funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego, aby zwrócili szczególną uwagę na ten proceder zanim dojdzie do nieszczęścia, kiedy pieszemu stanie się poważna krzywda, a rowerzysta ucieknie. Pisząc szczególną uwagę mam również na myśli nałożenie kar dla takich rowerzystów ponieważ to jedyny sposób, aby przemówić im do wyobraźni i rozsądku.
Co do samowolki rowerzystów na drogach to mam na myśli jazdę bez trzymania kierownicy, jazdę ze słuchawkami na/w uszach, jazdę prowadząc rozmowę przez telefon komórkowy oraz rano przed godz. 6 na ul. Łąkowej jazdę kilku rowerzystów po jezdni zamiast po ścieżce rowerowej.

~Tlumik (2012-09-05 04:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ryczacy bezkarnie  MAD MAX silnikiem Zaporożca 900cm3

~poczatkujacy (2012-09-05 04:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No i ujawnił sie jeden bęcwał -kierowca ,,kierowca,, cytuję-
.........,,. że tak czy siak ten z Twojej lewej i tak wjedzie pierwszy na rondo (jak razem dojeżdżacie) i wtedy MUSISZ ustąpić pierwszeństwa......,,.
. Naucz sie, najpierw, czytac ze zrozumieniem tekstu. I podaj podstawę prawna Twojej zasady ! Cytuję - ,,Ten z lewej i    tak  wjedzie pierwszy w rondo,,
Powtarzam ci zatem miernoto drogowa ,,masz pierwszeństwto, jak jesteś  j u ż  n a   rondzie ,a nie jak się do niego dopiero zbliżasz z lewej, w stosunku do innego kierujacego ! No i podaj namiary na ,,szkołę,, która Cię tak ,,wyszkoliła, ,tudzież jej instruktora!  I potarzam sprawa dotyczy takich małych,, rondelków,, jak w Raciborzu, bo na duzych rondach ten problem    n i e    i s t n i e j e !

~kierowca (2012-09-04 19:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

P.S.
Oczywiście że chodzi o te ronda które opisał początkujący,gdzie jest dodatkowo znak USTĄP PIERSZEŃSTWA.
bez tego znaku to zupełnie coś innego,ALE chodzi dokładnie o te małe ronda z tym znakiem.

~kierowca (2012-09-04 19:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oj widziałem dość sporo,tylko nie wiem co to ma do rzeczy???

~do kierowcy (2012-09-04 19:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widzę Kolego, że mało rond zwiedziłeś w życiu.

~kierowca (2012-09-04 18:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

początkujący-puknij się w tą putą banie, jaka "prawa wolna" na rondzie.
Pierwszeństwo ma zawsze ten co jest już na rondzie,a w przypadku takich małych rondek będzie to nie mal jak LEWA wolna bo są tak małe że tak czy siak ten z Twojej lewej i tak wjedzie pierwszy na rondo (jak razem dojeżdżacie) i wtedy MUSISZ ustąpić pierwszeństwa.
Tak że na początek poczytaj sobie a potem pisz różne głupoty.

~c.d. ważne (2012-09-03 15:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 24 listopada 2003 r.
w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane
rodzaje wykroczeń
(Dz. U. z dnia 8 grudnia 2003 r.)
Art.90 lub 97 Lp.102 oraz Lp.77


USTAWA
z dnia 20 czerwca 1997 r.
Prawo o ruchu drogowym1)
(tekst jednolity)
Art.2 pkt.9 (chodnik)
Oddział 11

Przepisy dodatkowe o ruchu rowerów, motorowerów oraz pojazdów zaprzęgowych

Art.33 pkt. 5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym
jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem lub
2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością
większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów.
6. Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać
powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

~ważne (2012-09-03 15:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szanowny Panie Komendancie,
w trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców, kobiet w ciąży i innych pieszych spacerujących chodnikami naszego miasta; przywołując kilka z obowiązujących nw. przepisów ruchu drogowego proszę o podjęcie stosownych działań w poniżej opisanej sprawie.
W Raciborzu rowerzyści urządzają sobie samowolkę na drogach, chodnikach i przejściach dla pieszych.
Jako kierowca notorycznie widzę wjeżdżających rowerzystów na przejścia dla pieszych co sprawia ogromne zagrożenie. Podczas spacerów z żoną i synkiem dostaję białej gorączki jak idziemy chodnikiem, mijamy innych pieszych, np. kobiety w ciąży, a między nami przejeżdżają przepychając się rowerzyści, jakby nie było obok do tego przeznaczonej jezdni. To naprawdę nie są pojedycze przypadki. Takie przejście np. Słowackiego-Ogrodowa-Opawska-Ocicka daje możliwośc spotkania na swojej drodze (chodniku) bagatela 50-80 rowerzystów. Może statystycznie nie ma zgłoszeń o potrąceniach pieszych przez rowerzystów, ale to tylko dzięki spacerowym tempie pieszych i wzmożonej uwadze. Nie można spokojnie iść skoro chodnik jest dla pieszych tylko trzeba uważać na jeżdżących, a czasem pędzących rowerzystów. Czasem zastanawiam się czy raciborskie chodniki faktycznie są przeznaczone dla pieszych. Proszę więc bardzo o wydanie dyspozycji Funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego, aby zwrócili szczególną uwagę na ten proceder zanim dojdzie do nieszczęścia, kiedy pieszemu stanie się poważna krzywda, a rowerzysta ucieknie. Pisząc szczególną uwagę mam również na myśli nałożenie kar dla takich rowerzystów ponieważ to jedyny sposób, aby przemówić im do wyobraźni i rozsądku.
Co do samowolki rowerzystów na drogach to mam na myśli jazdę bez trzymania kierownicy, jazdę ze słuchawkami na/w uszach, jazdę prowadząc rozmowę przez telefon komórkowy oraz rano przed godz. 6 na ul. Łąkowej jazdę kilku rowerzystów po jezdny zamiast po ścieżce rowerowej.
Pozdrawiam
zgłaszający

~polski motocyklista (2012-09-03 13:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dlaczego Policja toleruje raciborskich slazaków , sympatyzujacych z niemieckimi nazistami ,poprzez fakt jeżdzenia w kaskach stylizowanych na hełm Wehrmachtu M-40 najbardzie znienawidzony w Europie hełm zołnierzy zbrodniarzy?upload/small_13ScreenShot036.jpgPropagowanie symboli niemickich nazistów zgonie z ustawa jest.....zabronione! Policja o tym nie wie?

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog