29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-08-05 12:09:28 Felietony

...nie sądziłam, że spacer po Raciborzu w samo sierpniowe południe może mieć tak dramatyczny wpływ na pogorszenie samopoczucia.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (19): Felieton: Jak zasmucił mnie Racibórz Strony: 1Dodaj komentarz
student1963 (2014-05-15 19:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

za to teraz..................

~Sceptyk (2013-02-17 13:49)

Portal daje powód do myślenia, czasami dość zawile napisany, ale dyskusja jest tylko wtedy, gdy dwie opcje (dwie zakały) bawią się w wojnę, której i tak nikt nie wygrywał ! O pozytywach nikt teraz się nie odważy pisać, choć garstka chwali swoich krewnych, u władzy?  Dla tego trzeciego, jest okazja do poznania, jakie zło nas otacza i do kogo mówimy DZIEŃ DOBRY. Czasy są takie, że w Raciborzu tematów do optymizmy już dawno nie było i co gorsze, za przykładem z góry (Koalicja PO-PSL) zafundowała sobie kolejną kadencję trwania - nie inaczej jest w Raciborzu - utwierdzając BEZNADZIEJĘ ! Ci co tu na codzień są, już wogóle nie wychodzą na miasto - wiadomo dlaczego, ale Raciborzanie którzy tu wrócili po jakimś czasie, mają okazję porównać, dawne czasy z dzisiejszymi, tak jak to zrobiła autorka. Pamiętam czasy, o których wspomina w czaie spaceru po mieście, wspomniała o MDK dawniej Dom Harcerza, ale ja uprócz tego widziałem wtedy prawdziwe życie miasta - dominowała wszędobylska zieleń - zauważali to przybysze, ale te wrogie sobie istoty, może były? ale w ich mentalności dominował optymizm, który cechowalo przemysłowe miasto w którym chciało się mieszkać. Lepiej zamilknę, bo młodzi zawsze byli i są, to oni żyją w tym mieście - nieświadomi swego ubóstwa, żyją tylko w swoich "jamach" - ważne że jest jeszcze ta młodzież, choć coraz mniej liczna.
Nie mam siły dalej....?????????
Było, minęło ! ! ! .

~marcin (2013-02-15 15:50)

autorka artykulu jest jedną z najbystrzejszych i najzabwniejszych osób, jakie spotkalem w zyciu, art jest pisany z przymruzeniem oka - tu chodzi mi o moment o potterze - Państwo tego nie czują? a jeśli mówi o depresji ktorą wypomina osoba o nicku pr - też trzeba umieć to zrozumieć. autorka to złożona osoba, na pewno wartosciowa, a jej ocena miasta, chociaz wysoce subiektywna, na pewno nie jest wyssana z palca. i chyba nie ma smutnego życia ;)

~racka (2012-08-15 19:49)

Harry Potter ...o taaak! ..naprawdę dzieło literackie!...hahahahaa....Autorko  artykułu - moze najwyzszy czas sięgnąć po prawdziwą rodzimą,polską literaturę!? ....zamiast smutnych spacerów,usiądż z mądrą książką na ławeczce nad Odrą ;)

~aha (2012-08-15 12:46)

<span>"Od zawsze byłam miłośniczką dobrej literatury, dlatego w liceum przeczytałam Harry’ego Pottera." -żart?
</span>

~do do do mnemo (2012-08-13 08:55)

Ja cię kręcę! Jakiś ty zabawny!

~do do mnemo (2012-08-12 22:06)

sorki, miało byc kajman a nie kaman, takie zwierze licencja peatika

~do mnemo (2012-08-12 17:31)

Możesz wyjaśnić, co znaczy dość popularne wśród niedouczonej młodzieży gimnazjalnej określenie "kaman"? Z języka angielskiego?

~mnemo (2012-08-11 21:49)

Autorka napisała felieton wyrażając swój punkt widzenia - ma do tego prawo, więc o co kaman? Trudno nie zauważyć, że Racibórz się wyludnia, że postępuje jego "kietrzyzacja". To jest proces ok dla emerytów: cicho, spokój.  Umieralnia :)

~pr (2012-08-11 13:29)

Potwierdzam słowa ~ann. Kamila, a w Kietrzu nie ogarnia Cie smutek??? Przeciez to twoje miasto! Wszystkim opowiadasz, ze masz depresje, a teraz zaczynasz o tym pisac do portali. Bez sensu. Rozejrzyj sie wokol, a zobaczysz szczesliwych ludzi!

~ann (2012-08-11 10:35)

To, jakim jesteś człowiekiem, wpływa na Twoją ocenę rzeczywistości. Nie widzę smutnego Raciborza! Idąc Opawską, Rynkiem... spotykam znajomych, którzy nie narzekają na to, że mieszkają w smutnym mieście. Cieszę się, że są w Raciborzu ulice poza centrum, które czasami mogą "ziać pustką" - gdy nie mam ochoty na spotkania z ludźmi, wybieram właśnie takie drogi. Jeżeli autorka jest smutna, bo może takie jest jej życie, to jej refleksje też są takie. Miasto ma duszę. Trzeba umieć to zauważać.

~wass (2012-08-11 10:19)

Bo Racibórz to upadające miasto. Ale to dopiero początek. Jak będzie za 15-20 lat sami zobaczycie.

~Marta (2012-08-11 08:28)

Dodam tylko, że to w żadnej mierze nie jest krytyka. Po prostu taka jest grupa docelowa i ja to doskonale rozumiem. Twórcy "portalu" wstrzelili się w niszę rynkową, poziomem tekstów przyciągnęli takich a nie innych odbiorców i szafa gra!

~Marta (2012-08-11 08:23)

Zauważyłam, że większość forowiczów tego czegoś, co niektórzy szumnie nazywają portalem, to kretyni i półanalfabeci.

~kijek (2012-08-11 02:05)

Gupkowaty artyku, a komentarze poniżej wszekiego poziomu Wypowiedzi udzi którzy nie miei pojęcia o życiu Raciborza kiedyś i dziś ech

~Barbara (2012-08-05 17:37)

Kamilko !!!!! Mieszkam w Raciborzu od 16 lat. To BYŁO piękne miasto, pełne ludzi, uśmiechcnięte i radosne. Teraz ?? To umarłe miasto -  folwark, gospodarowane przez praywatnych włodarzy, którym zależy tylko i wyłącznie3 na wyrzywieniu samych siebie, , co najgorsze nieważne jakim kosztem. Władza ( wzorek słów rzecznika Urbana) ZAWSZE sama się wyżywi, bo czerpie z podatków ( czyli budźetu państwa), a ze za pensję z pdatków, pwinna ta władza coś przynajmniej udawać że  robi ???? Oj tam, oj tam !!!!!! za duże wymagania podatnicy zaczyają już mieć. Niech spi****** na zachód po Euro !!!! a potem jak wrócą niech zasilą miejski buzet, wydając owe Euro w Galeriach wybudowanych do dojenia kasy z Raciborzan. Banki jeszcze udzielą parę kredytów, u****ając raciborzań do reszty, zeby już nic im poza długami nie zostało w życiu. A Ojcowie miasta przez kadencję zabezpieczą sobie byt i rodzinę i ..... podsuną nowe świnki do korytka, żeby ciągłość była zachwoana .......... Ot Raciborska rzeczywistosc.
Najciekawsze, że Raciborzanie już stracili do reszty instynkt samozachowawczy i jak cielęta akiceptują podsunięte kandydatury, nie wysilając się nawet aby spróbować zaglosować na kogoś innego, na kogokolwiek byle nie tych któzy im znowu fundują ten kanał. Wybierają NIEWYBIERANIE w ten sposób dając milczącą zgodę na stary bajzel.

~ja!cie (2012-08-05 17:21)

Prima persona Raciborza, 5-ta kadencja sitwy z ul. Wilenskiej i 2-go kadencja Jego marionetki - Prezydenta lenkliwego! I czego tu mozna oczekiwać! Wieczny Prezes wybierany przez wieczną radę nadzorcza! Teraz ma odwłok w ogniu bo nowa ustawa zapewni wybieranie prezesa przez członków spółdzielni a nie jakis tam kolesi samego prezesa, którą nazywa sie rsda nadzorcza!upload/small_12ScreenShot169.jpgupload/small_54ScreenShot097.jpg

~sakdfj (2012-08-05 16:55)

W takim razie Tadziu będzie stał zaraz koło Matki Bożej w miejsce Kiosku.
Od lat już nie funkcjonuje, stał pusty przez ostatnie lata. Kioski  zostały wyparte przez rekiny biznesu, rekin z płotką się nie dogadają. Wyjątkiem są kioski skupionej  przy dużej społeczności tk. stacje PKP/PKS i galerie handlowe, inne są skazane na porażke - to nie reguła a dogmat.

~32s (2012-08-05 16:11)

W miejsce Kiosku przy Ogrodowej stanie odlew Tadzia Wojnara, przywódcy i społecznika miasta.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog