29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-06-17 23:26:39 Relacje z uroczystości

Kilkaset osób z Brzezia pieszo w pięć godzin przeszło do Turzy Śl. na uroczyste obchody wspomnienia 95 rocznicy objawień fatimskich. Z pielgrzymami obecny był obecny proboszcz z Brzezia ks. Bogdan Rek, który pochodzi z parafii w Turzy Śląskiej - tam mieszka Jego rodzina.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (4): Pielgrzymi z Brzezia w obchodach rocznicy faimskich objawień Strony: 1Dodaj komentarz
~Wierny (2012-06-22 13:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wyjaśniam "maleńką różnicę", oprócz pieszych, którzy 5 godzin swojego wysiłku ofiarowali Panience Fatimskiej , było też liczna grupa zmotoryzowanych samochodami osobowymi  a wspomniane Koło Emerytów zapełniło cały autobus około 50 osób. Skoro już wyliczać, kto szedł itp? nadmieniam, że Siostra Katechetka zaproponowała naszej szkolnej młodzieży, by z okazji ukończenia podstawówki dokonali takiej ofiary z prośbą do Panienki o dalsze powodzenie w nauce w Gimnazjum w Raciborzu. Namawiam tych, którzy w zyciu jeszcze nigdy nie ofiarowali, chociaż najmniejszego wysiłku dla drugiego człowieka, by sprawdzili, jakie to wspaniałe pozytywne uczucie.  Objawienia Matki Bożej Fatimskiej są skierowane do ratowania ludzi, szczególnie tych, których Dusze są zagrożone Potępieniem, bo same nie są już w stanie sobie pomóc, dlatego Matka Boża prosi o ofiarę cierpienia za tych, którzy Boga odrzucają. Taka ofiara ubogaca wewnętrznie każdego, kto taką ofiarę dla drugiego człowieka  czyni. Bardzo łatwo sprawdzić prawdziwość tych słów - uczynić komuś coś dobrego ! ! ! Uczestniczyć w pielgrzymce to skarbienie sobie Bożych Łask.

~to ja (2012-06-22 08:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Było pięknie!

~uczestnik, nie emeryt (2012-06-20 20:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Uzupełniając artykuł należy wspomnieć i podziękować głównemu inicjatorowi tego wydarzenia, P. Romanowi, który swoim pomysłem podzielił się ze mną pod farą w noc urodzin Naszego Księdza i wielu innym parafianom, którzy byli dobrymi duchami owego wydarzenia wymagającego wiele zachodu i zmysłu organizacyjnego oraz samemu Ks. Bogdanowi, który tę inicjatywę swoim Duchem i Charyzmą gorąco poparł. Koło emerytów może być dumne z takich ludzi jak w/wymieniony czy p. Aniela i wielu innych, bezimiennych, którym się chce poświęcać swój czas i siły do czynienia dobra na chwałę Boga i Ludzi. Ilość uczestników pokazuje, że chcemy dawać coś od siebie, że potrzebujemy inicjatyw, które parafian łączą. Na koniec szczególne słowa uznania i podziękowania należą się chłopakom z OSP Brzezie, dzięki którym pielgrzymi mieli zapewnione bezpieczenstwo i obstawę na całej 22-kilometrowej trasie. Do zobaczenia za rok.

~xxx (2012-06-19 14:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ponoć szło 120 osób.
a wg redaktora "kilkaset"
cóż ... malutka róznica

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog