29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-06-04 14:22:19 Rozrywka

6 czerwca o godzinie 17.00 w Raciborskim Centrum Informacji przy ul. Długiej 2 odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Leszka Szczasnego pt. "Nie chodź z gołą głową". Wstęp wolny.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (2): "Nie chodź z gołą głową" - wystawa w RCI Strony: 1Dodaj komentarz
~autor (2012-06-06 08:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tak zwany wernisaz juz dzis, o 17.00, zapraszam

~autor (2012-06-04 17:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wystawa zdjęć Leszka Szczasnego pt. „Nie chodź z gołą głową” to 27 fotografii z różnych zakątków świata muzułmańskiego - z Turcji, Syrii, Sahary Zachodniej, Maroka, Mauretanii. Pół żartem, pół serio autor przedstawia na nich różne, mniej lub bardziej zaskakujące nakrycia głowy - od tradycyjnych chust i turbanów, poprzez mniej znane milafy i bubu aż po umorusaną bejsbolówkę z logo coca-coli. Atutem tego zestawu jest fakt, że nie są to wąskie kadry, wypreparowane z realnego świata. Większość prezentowanych zdjęć ma bowiem zacięcie reporterskie i pokazuje przy okazji cząstkę prawdziwego życia w krajach islamu. Wystawa czynna w godzinach urzędowania Miejskiego Centrum Informacji w Raciborzu, ul.Długa 2 - od poniedziałku do piątku w godz.9-17 (po uzgodnieniu z autorem zdjęcia można także zakupić).
Leszek Szczasny, jest raciborzaninem (ur. 1975), z wykształcenia politologiem i filozofem (UJ), a z zamiłowania społecznikiem, fotografem i przede wszystkim niezależnym globtroterem-reporterem. Ma zmysł obserwacji i swoje zdanie, czego dowodem jest wydana w październiku 2010 roku jego książka pt. „Świat na wyciągnięcie ręki”. Stanowi ona wciągający, barwny i specyficznie esencjonalny zapis eskapad po Europie i Bliskim Wschodzie. Pracuje teraz nad kolejną pozycją książkową pt. „Afrykański rytm”, zbierającą materiał z wypraw do Mauretanii i Ruandy. Więcej o jego aktywnościach na stronie www.leszekszczasny.blogspot.com

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog