29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2011-12-08 10:59:44 Kuźnia Raciborska

Rozpatrzenie skargi na działalność sołtysa wsi Budziska było jednym z tematów obrad ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (14): Sołtys Budzisk złamała prawo? Strony: 1Dodaj komentarz
~do what (2012-02-02 07:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadza się w tym kraju fałszowanie podpisu to błahostka,bo postępowanie świadome wbrew prawu w myśl: bo inni tak robią, albo: niezgodne z prawem, ale jak nikt się nie dowie...jest dość powszechne. Każda władza  z czsem deprawuje.

~obserwator 2 (2012-02-01 22:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No cóż metody i forma sesji od lat takie same skąd my to znamy:
Najlepiej z niczego zrobić wielkie przestępstwo! czy to poraz perwszy?to wyuczona i sprawdzona metoda działania, kto dobrze zna osoby przy sterze to odpowiedź nasuwa się sama.
Zamiast zająć się sprawami ważnymi ,przeciw działać degradacji gminy to szuka się od wielu lat tematów zastępczych.
czymś  trzeba się wykazać!

~Merlin (2011-12-11 17:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Prawda jest taka , że Pani Sołtys od dawna współpracuje tylko ze swoim "elektoratem" i każdy mieszkaniec zna Jej metody. Skoro naruszyła prawo to powinna za to odpowiadać, tak jak i za wszelką dyskryminację tych , którzy mają odmienne zdanie od Niej. Wnioskiem z powyższego  jest fakt ,że to głównie Ona odpowiada za frekwencję na zebraniach!!!!!!!!!!!!!!!

~Do kornel (2011-12-11 13:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie mam żadnej starej jak ty. Naucz się najpierw kultury i tolerancji ludzi o odmiennych poglądach na sprawy.Po wtóre - nie znasz mnie , więc uważaj i nie nazywaj cieniarzem. Chyba daleko Ci do kultury osobistej. Ja w wypowiedziach kierowałem się faktami opisanymi w artykule. Jeśli Ty jesteś lepiej poinformowany to czemuś wcześniej nie zadziałał przeciwko niedemokratycznym rządom Pani sołtys?

~mieszkaniec Budzisk (2011-12-11 13:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niestety nie macie pojęcia o sprawie. Pani soltys nie po raz pierwszy dopuściła się nie lada przekrętu. Na owe drugie zebranie sołeckie, na którym miała zapaść decycja w sprawie funduszu sołeckiego, pani sołtys zebrała osoby które się podpisały pod jej pomysłami. Nikogo nie pytała o zdanie, nawet członkom rady sołeckiej nie oznajmiła, na co zamierza przekazać pieniądze dla wsi. Na drugim zebraniu dopisała osoby na listę obecności z kilku dni wcześniej zwołanego zebrania. Jeździła po znajomych i prosiła osoby o podpisy pod uchwałą, której owe osoby nawet na oczy nie widziały. Osobom które były obecne na pierwszym zebraniu nawet nie raczyła oświadczyć że za 3 dni planuje zwołać kolejne zebranie, widocznie pani sołtys nie chciała ich miec na tym zebraniu, bo owe osoby by się nie zgodziły na jej propozycje.
Skarga na panią sołtys nie była skargą pana radnego, podpisało się pod nią około 40 mieszkańców wsi. Są w naszej wiosce osoby którym zależy aby coś się zmieniło, poszło do przodu, lecz pani sołtys skutecznie utrudnia wspólpracę. Robi co jej się podoba mimo iż rada sołecka i wiele mieszkańców się z jej decyzjami nie zgadza, a pani burmistrz informowana o poczynaniach pani sołtys od prawie roku w tej sprawie nic nie zrobiła, dopiero teraz złożono doniesienie do prokuratury, mimo iż miała to zrobić niezwłocznie w lutym, po otrzymaniu oficjalnego pisma od osoby której fakt dotyczy. Wiemy że pani burmistrz i kilku radnym ta sprawa jest "nie po drodze", ale wiele mieszkańców ma już dosyć zachowania pani sołtys, obrażania osób które mają inne zdanie niż ona i jej plotkowania i szerzenia nienawiści wśród mieszkańców naszej miejscowości, dlatego ta sprawa będzie dalej nagłaśniana, z nadzieją na jakiekolwiek pozytywne zmiany. Dlatego proszę nie wypowiadajcie śię że to nagonka na sołtysa i nagłaśnianie błachej sprawy, bo jeśli dalej będziemy tolerowali takie zachowania to nie ma sensu działać na rzecz sołectwa i organizacji, które wykonują swoje obowiązki za przysłowiowe "Bóg zapłać".

~kornel (2011-12-10 16:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do Oburzony: jesteś skończony cieniarz merytoryczny. Pogadej se ze starą o zupie mlecznej i spadaj

~Oburzony (2011-12-09 10:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pani sołtys, niech się Pani nie boi. Niczego Pani nie ukradła ani nie przywłaszczyła. W dobrej wierze popełniła Pani tylko błąd natury merytorycznej.

~what (2011-12-09 09:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ludzie spadnijcie na ziemię! Dla Was sfałszowanie podpisu to błahostka? Dopóki w naszym zaściankowym kraju będzie oboiazywać takie myslenie i przyzwolenie społeczne na takie rzeczy jak fałszowanie podpisów to zawsze będzie syf, korupcja, kumotertwo  itd. Te czasy kiedy takie zachowania były "normalne" minęły. Jeśli w świadomości zwykłych obywateli to się nie zmieni, to nie narzekajcie potem na układy, układziki i nabijanie sobie kieszeni przez tych na wysokich stołkach, bo oni Waszą naiwność wykorzystują. Nie sądzę, że Pani Sołtys chciała źle, ale tak sie stało. Chciała mieć sprawę z głowy i jakimkolwiek sposobem ten podatek dostarczyć, trochę więc się przeliczyła, bo nie podrabia sie podpisów, to jest czyn karalny. Źle natomiast, że robi sie z tego medialną szopkę

~Do kornel (2011-12-08 23:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Skoro pani sołtys nie zastała w domu nikogo kto odebrał by nakaz płatniczy podatków a zostawiła go w skrzynce na listy a potem sama podpisała,to jest sfałszowanie podpisu , ale w wyniku tego nic złego się nie stało. Nie chodzi tu przecież o malwersację pieniędzy. Dokument w terminie dotarł do adresata.
Czy to jest powód aby robić z tego aferę na sesji i to nagłośnić. Przecież jest jeszcze do wyjaśnienia sprawy komisja rewizyjna. Sensacja na całą gminę z niczego. A co do terminów zebrań sołeckich to trzeba tych ludzi pouczyć jak mają wyglądać procedury i im w tym pomóc.

~kornel (2011-12-08 19:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiecie co, nie macie pojęcia o sprawie i pieprzycie! Ja jestem radna tej rady. Do rady wpłynęła oficjalna skarga na tego sołtysa, a skoro tak, to okreslona procedura musi obowiązywać. Nie miejcie pewnych ludzi za kretynów. Absurdem była skarga na sołtysa, a nie podjęte działania. Przepis mówi, - każdy kto wszedł w posiadanie informacji o naruszeniu prawa musi podjąć działania wyjaśniające. Tutaj padł zarzut fałszowania dokumentów i poswiadczenia nieprawdy.

~Radny z Rybnika (2011-12-08 13:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przeczytałem ten artykuł z mieszanymi uczuciami. Oto na sesji stawia się w stan oskarżenia Panią sołtys na podstawie mało ważnych faktów. Ile dostają u Was sołtysi miesięcznie za często wszechstronną działalność. Dlaczego gmina nie wspomaga w organizacji zebrań a tylko wymaga w terminie programów, wniosków,  sprawozdań i wręczenia dokumentów na czas. A ludzie często mają to gdzieś i ten sołtys zostaje na wsi sam z gminnymi problemami. Rozdmuchaliście taką małą sprawę  na forum sesji i narobiliście kobiecie oraz jej rodzinie problemów. Bo na wsi  to doskonała okazja do posądzeń i plotek. Kto naprawi teraz wyrządzoną krzywdę moralną tej pani?
Pozostała jeszcze jej droga sądowa o zniesławienie.

~Oburzony (2011-12-08 13:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale przew. rady nie powinien dopuścić do tak wielkiego upowszechnienia tak błachej sprawy. Nie macie innych problemów na sesji niż porachunki osobiste o nic.

~emil (2011-12-08 12:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ej, ja też jestem sołttysem. To nie przewodniczacy rady gminy rozpętał tą sprawę, tylko radny z Budzisk K. Koral. Byłem na sesji, znam sprawę.

~Oburzony (2011-12-08 10:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie dość, iż sołtysi wykonują swoje obowiązki za przysłowiowe "Bóg zapłać" to jeszcze kobiecie przew. Rady Gminy robi aferę z byle czego i to zostaje nagłośnione przez media. Takie spotkało Ją podziękowanie za pracę społeczną.
Przecież ta Pani chciała dobrze, nic nie ukradła, nie sprzeniewierzyła
a tu jeszcze zawracają głowę prokuraturze takimi błachostkami.
Lepiej aby rada gminy popracowała nad większą aktywnością mieszkańców, którzy nie przychodzą na wiejskie zebrania.Powstaje też pytanie czy sołtysi są szkoleni w zakresie prowadzenia takich prostych choćby procedur? Teraz na pewno Zniechęcono wiele osób do przyjmowania takich funkcji.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog