29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2011-10-31 07:08 Pozostałe  Autor: fan Palikota

29 października 2011
,,Duża Książka o aborcji,,
Książka
Kazimiery Szczuki i Katarzyny Bratkowskiej pt. „ Duża Książka o
aborcji” jest wyjątkowa pozycją, z co najmniej dwóch powodów.
- Porusza trudny temat seksualności młodzieży, a w szczególności kwestie przerywania ciąży.
- Jest skierowana do młodzieży, którzy niebawem staną przed trudnymi decyzjami wynikającymi z wiekiem dojrzewania.
Celem
tej książki jest ustrzeżenie młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt, przed
podejmowaniem inicjacji seksualnej przedwcześnie i bez przygotowania,
ale jednocześnie proponuje recepty w przypadku, gdy młodzi ludzie
podejmą współżycie seksualne. Książka ta stara się naświetlić
przerywanie ciąży z różnych perspektyw – prawnej, religijnej,
psychologicznej, zdrowotnej. Książka ........nie narzuca poglądu, co
do...... przerywania ciąży, niewątpliwie jest pisana z pozycji pro -
choice./ na rzecz wyboru/
Duża część książki skierowana jest do
dziewcząt, które zaszły w ciąże oraz do ich rodziców. Pokazuje, że to
nie jest koniec świata, jakie są możliwości rozwiązania tego problemu a
przede wszystkim pragnie ustrzec dziewczęta przed poczuciem winy, które
wpaja im część społeczeństwo, bez względu na podjęte decyzje. Chce je
ustrzec przed zrobieniem czegoś nierozważnego i głupiego. Wielkim
walorem tej książki jest język, w jakim została ona napisana, bardzo
prosty, zrozumiały inny niż u używany dotąd w debacie o aborcji.
Książka
ta powinna być......../ lekturą obowiązkową nastolatków, jako
uzupełnienie innych książek zalecanych w edukacji seksualnej. Dlatego
też uważam za skandal, że EMPIK uległ naciskom grupki fanatyków /pewnie
religijnych/ i wycofał tą książkę do dziauł dla....... dorosłych. Tym
samym wpisuje się w panującą w naszym społeczeństwie obłudę otaczającą
seksualność, którą istotą jest nieracjonalna wiara w to, że jak
zamkniemy oczy i zatkamy uszy, to problemy znikną lub same się rozwiążą.
Pod rozwagę wkraczającym w dorosłość!
Janusz Palikot (08:00)

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (43): O czym dojrzewająca młodzież wiedzieć powinna! Strony: 1 2Dodaj komentarz
~szperacz (2011-12-23 13:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<div>Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał na 2,5 roku więzienia 52-letniego księdza Romana J., byłego proboszcza parafii w Małej k. Ropczyc, za to, że molestował seksualnie swoją nieletnią uczennicę. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie twierdziła, że ofiarami księdza były cztery dziewczynki. Trzy poniżej 15. roku życia miały być molestowane seksualnie przez duchownego w latach 2003-2008, a czwarta, która nie miała 18 lat, w latach 2007-2008 obcowała z nim płciowo.</div>
<div>W połowie sierpnia duchowny wyszedł na wolność po wpłaceniu 20 tys. zł kaucji. Księdzu groziło do 12 lat więzienia. W trakcie procesu nie przyznał się do winy, choć jeszcze w śledztwie częściowo potwierdzał czyny, które mu zarzucono. Były proboszcz od wielu lat organizował w Małej..... zloty motocyklistów. Jest jednym z założycieli katolickiego Radia Via w Rzeszowie.</div>
<div>
</div>
<div>2,5 roku bezwzględnego więzienia za molestowanie</div>
<div>
</div>
<div>Dziś zapadł wyrok w jego sprawie. Prokuratora żądała 4 lat więzienia. Były proboszcz dostał 2,5 roku bezwzględnego więzienia za molestowanie seksualne jednej z dziewczynek.</div>

~wkurzony (2011-12-22 12:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Macie ,,czarne sukienki,, 2- lata wykładów z filozofii, 4 lata teologicznych bzdur i to wszystko! Gdzie wiadomoci chociazby z biologii, skoro zabieracie głos w sprawach in vitro i tym podobnych! Gdzie wiadomosci w sprawach wychowania dzieci i młodziezy i  ich nowoczesnego kształcenia? Jestescie ciemni jak tabaka w rogu! Czemu ten naród was słucha trudno zrozumiec! Ten Naród nie pamięta, albo nie chce pamiętac, waszego wsztecznictwa i szkód jakie mu wyrządziliscie, na przestrzeni wieków i obecnie! Jestecie największym hamulcowym wszelakiego postępu cywilizacyjego i naukowego, a obecnie jeszcze największą dojarką budzetu panstwowego i gminnego!

~do poniższego (2011-12-21 21:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Podpisujesz się "wiem że" a z tekstu wynika że gówno wiesz ale musisz trochę popleść głupot co ci ślina na klawiaturę naniesie. Nie masz żadnych moralnych, dydaktycznych uprawnień do pisania bzdur o księżach. Nawet nie wiesz ile lat trwa seminarium, bo to co napisałeś to jest nieprawda.

~wiem, że (2011-12-21 18:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Młodzież dojrzewajaca powinna uzmysłowic sobie, że facet, który skończył 5-cio letnie studia czyniace go w konsekwencji ksiedzęm, nie ma żadnych moralnych , dydaktycznych , rzeczowych wiadomoci, umiejetnoci i uprawnień, do wychowywania dzieci i młodzieży, nie mówiąc o osobach dorosłych! To gówniarz bez doswiadczen zyciowych, nie majacy prawa do moralizatorstwa jakiegokolwiek!

~emil wąsasz (2011-12-19 22:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

bez komentarza napisał:

upload/small_12ScreenShot008.jpg

tak kończą ludzie którzy próbują służyć Bogu i mamonie. Albo jedno albo drugie - albo służysz w pornobiznesie albo służysz Panu Bogu.
Nie ma innej opcji. Syf zawsze wyjdzie na wierzch.

Albo przykład pewnej "świętej wspólnoty" z raciborza. Dla członków jest totalny zakaz picia alkoholu a podobno w ich knajpie organizowane są imprezy alkoholowe. Czyli potwierdza się teza że nie można służyć Bogu i mamonie. I biskupi mają problemy i wspólnota ma problemy.

~bez komentarza (2011-11-07 06:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

upload/small_12ScreenShot008.jpg

~szperacz (2011-11-05 07:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeśli jesteś zakochana w chłopaku, z którym wpadłaś, jeśli uprawiałaś seks, chociaż wolałabyś tylko całować się i przytulać, jeśli dziwnie szybko to wszystko się potoczyło – Twój chłopak może zacząć teraz Tobą manipulować. Na przykład będzie czule namawiał Cię na aborcję. Obieca, że weźmiecie z czasem ślub albo zamieszkacie razem. Będzie Ci opowiadał, że kiedyś urodzisz mu troje dzieci. Mamy złą wiadomość! Najprawdopodobniej są to tylko tanie sztuczki. Ten facet raczej nie myśli o tym, by się z kimkolwiek wiązać. Pewnie myśli o tym, jak uratować własną skórę. Machnij na niego ręką. Przedtem jednak przypomnij mu o pieniądzach. Czy na zabieg, czy na dziecko – najprawdopodobniej będziesz ich potrzebować. Oczywiście, cuda się zdarzają. Ale nie licz na to. Wówczas cud może Cię tylko miło zaskoczyć. Poza tym – myśl o sobie i realnej przyszłości. Nie jesteś niewolnicą miłości. Nie zwalaj odpowiedzialności na głupiego faceta. Chcesz urodzić – urodź. Nie chcesz – przerwij ciążę. To będzie Twoja decyzja.

Może się to wydawać mężczyznom niesprawiedliwe. Ciąża wspólna, a decyduje ostatecznie tylko jedna osoba. Naszym zdaniem jest to całkowicie słuszne. Mężczyźnie przypada w udziale chwila przyjemności, kobiecie – wysiłek ciąży i porodu. Kto powinien decydować? Ona. Oczywiście, co innego, gdy chodzi o małżeństwa, podejmujące wspólnie decyzję o przyszłości rodziny, a co innego para przerażonych nastolatków. Jednak w obu wypadkach jeśli ona chce czego innego niż on, tylko jedno z nich może podjąć decyzję.

~szperacz (2011-11-05 07:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gdyby tak się zdarzyło – NIE RÓB NICZEGO GŁUPIEGO. Nabycie pigułki RU przez internet jest nielegalne, ale nie jest karalne. Ale można jej użyć tylko do 9. tygodnia ciąży.

Jeśli jakiś radykalny przeciwnik aborcji czyta te słowa i doznaje świętego oburzenia, niech pomyśli, że alternatywa to nie przerwanie ciąży albo urodzenie. Alternatywą jest przerwanie ciąży w sposób bezpieczny albo przerwanie ciąży w sposób, który zagraża zdrowiu lub życiu kobiety i może spowodować ciężkie upośledzenie płodu. Kobieta, która chce przerwać ciążę, będzie to próbowała zrobić bez względu na prawo. I może to się skończyć dla niej tragicznie.

Tak czy inaczej – jeśli zaszłaś w niechcianą ciążę, a nie masz pod ręką nikogo zaufanego, jeśli za bardzo boisz się rodziców – możesz zawsze zadzwonić pod telefon zaufania Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny (numery telefonów znajdziesz na końcu książki). Będziesz mogła się tam dowiedzieć, jaka jest Twoja sytuacja prawna. Jeśli zamierzasz robić cokolwiek na własną rękę – lepiej zadzwoń i dowiedz się, jakie to może mieć konsekwencje. Nie chcesz chyba skończyć okaleczona, ciężko chora i z upośledzonym dzieckiem. Kobiety, które pracują w telefonie zaufania Federacji, nie będą Cię oceniać. Choć nie dadzą Ci adresu lekarza, są zwolenniczkami legalizacji aborcji i najwyżej przestrzegą Cię przed robieniem groźnych rzeczy. Możesz też poszukać forum na stronie Women on Web i porozmawiać z kobietami, które były w podobnej sytuacji.

~szperacz (2011-11-05 07:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

FRAGMENTY TEJ POZYCJI !
PRZEJDŹMY RAZEM PRZEZ TEN PROCES…
Dopiero zaczynasz się bać...
Nie będziemy też nikomu uświadamiać kosztów utrzymania i wychowania dziecka, ciężaru odpowiedzialności, chorób, problemów wychowawczych czy
zarwanych nocy. Przeciwnie. Ograniczymy się do tego, co realne. Tego, co dzieje się tu i teraz, gdy doszło do tego, co nie powinno było mieć miejsca. Ale już się stało.
Jeśli jesteś nastolatką, często masz nadzieję, że może to jednak nie ciąża, może skąpa miesiączka świadczy o tym, że jesteś bezpieczna. Wypierasz problem, ze strachu nie robisz nawet testu. NIE GNIEWAJ SIĘ, ALE TO NAJGŁUPSZA STRATEGIA Z MOŻLIWYCH! Jeśli jednak teraz zaczynasz myśleć głównie o tym, że jednak fajnie byłoby mieć dzidziusia, że rodzice pomogą, że skończysz szkołę – świetnie. Mniej więcej wiesz, czego chcesz, i śmiało możesz do tego zmierzać. My, zwolenniczki wolnego wyboru, jesteśmy z Ciebie dumne, bo już wybrałaś. Bo jesteś, może nieco przestraszoną, ale jednak panią sytuacji. Ale jeśli boisz się ciąży, nie śpisz po nocach, w żaden sposób nie wyobrażasz sobie przyszłości, robisz wszystko, żeby w ogóle o tym nie myśleć – idź natychmiast do apteki albo do drogerii i kup test! Jeśli w Twojej głowie trwa nieustanna huśtawka, od „urodzę i wychowam” do „urodzę i oddam”, od „zostawię w szpitalu” do „rzucę się z mostu”, od „jak się tego pozbyć?” do „nie mogę zabić dziecka” – kup test! W drogerii kosztuje 7 złotych. Jeśli dowiesz się za późno – twoje możliwości wyboru radykalnie się ograniczą.
I zrobiłaś już test...

Dwie kreski. Ciąża. Twój świat wywrócił się do góry nogami. Teraz najbardziej potrzebujesz kogoś, kto Cię wysłucha. Bez oceniania. Bez rad i bez popychania w którąkolwiek stronę. Potrzebujesz kogoś, kto
pomoże Ci w spokoju przemyśleć różne scenariusze Twojego życia. Kogoś, komu naprawdę ufasz. Dlatego czytaj dalej!

hana (2011-11-04 08:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ależ ja w zupełności zgadzam się z tobą.Tak oczywiście jest .Ale jako agnostyk dopatruję się tutaj pewnej niesprawiedliwości  więcej dziejowej niż boskiej.Nie dopatrywała bym się również "palca bożego"w tym że Wy -czyli mężczyżni moZecie ze tak powiem "do póżnej starości"Uwazam po prostu że przyjemność jaką czerpiecie z seksu nie jest tak wyczerpująca dla organizmu jak liczne porody.Aczkolwiek my też mogłyśmy kiedyś do "póżnej starości"zważywszy na średnią długość życia w minionych tysiacleciach.jednym słowem przez wieki srednia długość życia się wydłuzyła a organizm kobiety nie zdązył ewoluować-ale ciagle wszystko przed nami czego dowodem mogą być "babcie"-które zostają matkami .Zaś wy musisz przyznać gatunkowo-jakby w odwrocie :)

~wiem, że nic nie wiem! (2011-11-04 07:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No ! ,,hana,, cofam swój zachwyt nad Twoją interpretacją swojego gatunku , która, przyznam, bardzo mi się spodobała, ponieważ jednak, jak to widac po nastepnym poście, użyta była ,w innym niż sądziłem, kontekście! Zresztą od dawna wiem, że mężczyzna i kobieta, nigdy nie potrafią do końca zrozumieć siebie nawzajem, mogą natomiast doskonale, wzajemnie.......  p o r o z u m i e w a ć się!  I to jest jedna, a może jedyna własciwa, relacja pomiędzy kobietą  i mężczyzną. Podkreślam, nie  zrozumieć się nawzajem, a   p o  r o z u m i e w a ć się między sobą ! Im wcześniej młodzież to odkrywa, tym bardziej udane są ich wzajemne relacje! Ale ad rem ,,cofam swój ....,,  użycie przez Ciebie sformułowań ,,seksistowskie,, czy ,,samczo - egoistyczne,, świadczy o tym, że jeszcze masz wiele do poznania , rozumienia, przeczytania, o tym co dzieje sie wokół Ciebie i jak zorganizowana jest.....przyroda! Tu powinienem ,,palnąć,, mały wykład o popędach, ale za mało miejsca i czasu! Dlatego dokonam, jak mawiają politycy, ,,wielkiego skrótu myślowego,, Otóż jednym z najsilniejszych popędów meżczyzny / zdrowego i normalnego/ jest popęd płciowy, dzieki czemu mamy 7-mio miliardowego obywatela Ziemi! Czy to dobrze, czy żle to temat na inną dyskusję.Natomiast jednym z najsilniejszych popędó kobiety jest zwykle  macieżyństwo i ochrona potomstwa! Widzisz zatem, jeżeli jesteś osobą wierzącą,że Bóg zaprogramował nas mężczyzn na ustawiczną......prokreakcję, w zasadzie do póżnej starości, a kobiety  do troski, o  te nasze ,,wybryki,, Oczywiście ,,wybryki,, powinny być ponoszone solidarnie dla dobra gatunku! Dlatego określenie nas /samców/ ,,samczy-egoistyczny,, może być świadectwem wypełniania  programu boskiego, a nie naganą na zachowania nas ustawicznych, jak tylko mogą...... prokreatorów!

hana (2011-11-03 11:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie do wiary-jakże trafnie sformuowany komplement.Po krótkiej analizie-wyłączając naleciałości seksistowskie i uprzedzenia feministyczne uznam że podniósł mnie na duchu i dodał pewności siebie.Niewątpliwie będzie mi teraz o wiele łatwiej odnaleść się w tym samczo-egoistycznym świecie:):)

~brawo hana (2011-11-03 09:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jakże trafnie  sformułowałas  swoją mysl, jestes na pewno rasową kobietą /rzekłbym z jajami/

hana (2011-11-03 07:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wychodzi na to że jako gatunek jesteśmy do dupy -a skoro Pan Bóg jest nie omylny to rozumiem że jesteśmy "do dupy"w jakimś celu:)

~hehehe! (2011-11-03 06:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

upload/small_15ScreenShot014.jpg

~do biolog (2011-11-02 17:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

masz rację, mi w tym poprawionym egzemplarzu najbardziej podoba się : przyjaźn miedzy dwoma kobietami - nikt nie potrafi tak doskonale udawać przyjaźni jak kobiety, bardzo podoba mi sie też jak kobieta szef traktuje pracownice ładniejsze od siebie i lepiej od niej ubierające się - są też takie które nie tolerują podwaładnych którzy im nie nadskakują. Gdyby kobiety rządziły światem to wojny wybuchały by z powodu złamanego paznokcia - Polska doswiadczyła tego podczas rządów Katarzyny II.

~biolog (2011-11-02 16:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co tu dywagowac , fakt jest niezbity, Bóg stworzył kobietę , jako ,,egzemplarz,, poprawiony w stosunku do prototypu, do Adama! Kobiety są......doskonalsze pod każdym wzgledem!

~biolog (2011-11-02 15:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oczywicie jak sa........normalnymi męzczyznami, a nie ciałami w powłoce męzczyzny!

~z boku (2011-11-02 15:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kobiety nie mają takich problemów, dlatego to one powinny byc księzami ! A nie faceci , których turgor ciał jamistych morduje co ranka !

~biolog (2011-11-02 15:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Każdy n o r m a l n y facet musi,, spuscic z kręgosłupa spermę,, ma do tego celu trzy sposoby: 1 / polucja nocna -to informacja organizmu ,że jest gotowy do prokreakcji/   2 / ruchy frakcyjne w pochwie  lub  w otworze analnym,  tudzież  oralnym   3 / masturbacja / własna lub cudza graba/  3 / powieszenie się /przerwanie rdzenia kręgowego wyzwala  ostateczny wytrysk nasienia!  Uwaga! Sperma..... musi po pewnym czasie opuścić organizm  , który tego ,,nie połyka,, Z tych sposobów ,, chłopcy w sukienkach,, cos muszą, chcac ,nie chcac wybrać!  Ksiądz to.......tylko człowiek, nic ponad to ! Kosciół w  zamierzchłej przeszłości zezwalał na małżenstwa, ale wobec.....  rozwiązłości księży i ich orgii seksualnych oraz problemów z dziedziczeniem /stad bogactwo Watykanu/ wprowadził ....celibat, rzecz sprzeczną z naturą człowieka! !

~Palipies (2011-11-02 14:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bo ta feministka, zwana inaczej Szczuka, nie ma chłopa bo jest lesbijką i nie ma dzieci.

hana (2011-11-02 13:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do PALIPIESA-a czemuż to feministka miała by nie mieć chłopa ty jakiś odmóżdżony zdaje się jesteś

~Polak do Polaka (2011-11-02 13:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pomieszałeś pojęcia, sięgasz do zamierzchłych czasów Kościoła i innych wyznań oraz sekt..
Obrażasz księży a sam masz pusto w głowie. Ty zgniły antyklerykale skąd się wziąłeś na tym świecie.
Chyba Cię nie przyniosła małpa.

~Palipies (2011-11-02 13:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie będzie pouczała młodzież jakaś zwichrowana feministka, która nigdy chłopa i dzieci nie miała, co ma dziatwa wiedzieć o ciąży

hana (2011-11-02 12:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jeżeli fizycznie jest upośledzony w te klocki to z pewnością psychika też mu siada i nie ma inaczej ja bym takiego do domu nie wpuściła AMEN

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog