29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2011-09-04 20:51:02 Relacje z uroczystości

"Trzeba iść żeby zobaczyć co to nowego w kościele proboszcz urządza" - mówią  mieszkanki idące na czuwanie modlitewne . Zainteresowanie spotkaniem przerosło oczekiwania, zarówno przybyłych parafian jak i proboszcza - księdza Bogdana Reka.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (169): Pół tysiąca osób na Czuwaniu Modlitewnym w Brzeziu Strony: 1 … 5 6 7Dodaj komentarz
~przyjaciel (2011-09-10 15:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pan nam poblogoslawil takim wspanialym bozym duszpasterzem! Modlmy sie za x. Bogdana o sile, wytrwalosc ale przede wszystkim o ochrone dla niego, aby zly nie przeszkadzal mu w realizacji wszystkich planow wobec parafii i wobec nas samych. Duch zstepuje i odmienia oblicze raciborskiej ziemi, otworzmy sie zatem na niego i badzmy dobrym owocem.

~z boku (2011-09-08 10:55)

Przytoczę komentarz w formie linku, który już był w tej dyskusji
<div class="rm_lead_comment">
<div class="rm_lead_comment_who">
                            ~pierwsze czuwanie <small><small>(2011-09-06 12:09)</small></small>                         </div>
<span style="float: right; text-align: right;">
                            <small>Ocena: <span id="votes_91178_count">0</span>  <span id="votes_91178_panel"> + | -</span> Cytuj</small>
                        </span>
<div id="pm91178" class="rm_lead_comment_text" style="clear: both;">
                            http://chomikuj.pl/ShowVideo.aspx?id=1001867796

Jak widzę Brzeziu, to kolejna stacja nadawcza dobrej nowiny w swojej drodze duchowego przewodnictwa ks. Bogdana. Jak zrozumiałem  wielbiciel księdza z parafii w Rydułtowach założył stronę internetową (chomikuj), gdzie Video - relacje były do  odtwarzania dla chętnych?

</div>
</div>

~parafianin (2011-09-08 10:12)

Czy redakcja posiada więcej takicha nagrań? Chętnie bym jeszcze powrócił do tego piątkowego wieczoru i nie mogę doczekać się już kolejnego!

~parafianka Brzezia (2011-09-07 23:46)

Wybieram się na drugie spotkanie modlitewne, niezależnie od komentarzy które próbują właczyć polityką w kościół i zrobić ferment. Jestem z Brzezia i czegoś takiego nie doświadczyłam jeszcze dotąd mimo tego, że do kościoła w Bzreziu chodzę od urodzenia.  To było piękne przezycie, chcę jeszcze.

~parafiance! (2011-09-07 11:26)

Poniżej redakcja apeluje, by  trzymać sie tematu w komentarzach!!! Jesteśmy pod wrażeniem osobowości ks. prob. Bogdana, który w tak krótkim czasie, a już poderwał brzezian do duchowego przebudzenia. Wspomniano też o przebudzeniu innym, które czeka parafian, a jest konieczne, by to duchowe przeżywanie miało sens w tej parafii. Wymieniono co nieco, a co jest ogólnie wiadome, nawet poza Brzeziem, by również parafianie dostosowali się do nowego proboszcza, by przywrócić jedność kościoła i społeczności parafialnej. W tej wspomnianej materii konieczne jest przebudzenie sumień przy waborach do nowych funkcji społecznych. Czeka Nas wszystkich zjednoczenie dla sprawy Sługi Bożej SM Dulcissimy, a to już jest sprawa nie tylko brzezian, a całej Ziemi Raciborskiej!!!

Redakcja (2011-09-07 08:20)

Redakcja Portalu zwraca się do użytkowników Forum aby komentarze dotyczyły merytorycznie spraw, o których piszemy w artykułach

~wkurzony (2011-09-06 16:02)

Czuwacie ,a zagłowsowaliscie na....ojca m o r d e r c y, / jego syn ******************* (fragment usunięty przez moderatora)  udusił swoją dziewczynę/ Tadeusza Wojnara, który sprawił , że sprawca uszedł ,kary Brzeznianie nic nie zmyje z Was  tej h a ń b y! Wojnar mieszka w centrum  Raciborza, gdze nie miałby szans na wybór, Was wciagneto w pułapkę wyborczą ! A wiecie przynajmniej kto!?

~parafianka (2011-09-06 14:34)

Nareszcie w sferze duchowej (i nie tylko) naszej parafii drgnęło dzięki ks. Bogdanowi. Oby tak dalej. Życzymy wielu łask Bożych na czas apostołowania w Brzeziu.

do"z boku"
a niby to dlaczego śp. ks. Pieczka bał się wchodzić do szkoły w Brzeziu? raczej nie ma ku temu powodów
chyba, że jest coś o czym nie wiemy...

~TomaszB (2011-09-06 13:52)

parafianin z Brzezia
jestem pod wielkim wrażeniem nie tylko czuwania jakie w piątek miało miejsce ale całości zdarzeń jakie ks.Bogdan dzięki swej obecności w naszej parafii sprawia. Coś pozytywnego emanuje, jest to w pełni odczuwalne, ta duchowość ks.proboszcza. Już sama liturgia wygląda zupełnie inaczej, ks.Bogdan zadbał też o to że mamy nowego organistę, nie wiem skąd ten Pan jest ale gra i śpiewa znakomicie, dzięki mu wielkie za to. Pozdrawiam wszystkich Brzezian i bądźmy dumni z takiego obrotu sprawy.

~pierwsze czuwanie (2011-09-06 11:09)

http://chomikuj.pl/ShowVideo.aspx?id=1001867796

~z boku (2011-09-06 10:07)

"wkurzonemu" trzeba uściślić, że to nie brzezianie, a Gawliczek, serdeczny Wojnara a jeszcze serdeczniejszy dyrektorki sp3. Owszem budują? teraz - "Stadion" dla klubu, który stale jest reanimowany, by tylko istniał???  Na 90-lecie klubu udało się zebrać około 10 sportowców, nie licząc wladzy i zaproszonych gości. Dla kapujących co nieco, sprawa jest śmierdząca.
Na pewno nowy proboszcz nie bedzie się strachał, jak trzeba będzie wejść do szkoły - śp. ks. Pieczka zażywał tabletki, jak szedł na lekcje religii w szkole. Jak widać Brzezie wymaga uzdrowienia - duchowego i to się chyba już zaczęło, gorzej z uzdrowieniem samorzadowym, Ci jak beton, są wieczni??? Niech brzezianie w końcu się obudzą i w wyborach zadecydują!!!

~22:53 (2011-09-05 21:53)

ekskjuzmiua, duchacze nie zaczynały w ten sam sposób, no wicie - entuzjazm, spotkania u Jurczyka na dole, jak to nie fajnie.

~no to ... (2011-09-05 21:12)

będzie miał Niewielki Manipulatorek wreszcie ... konkurencję .

~wkurzony (2011-09-05 16:52)

Brzezianie ! Co u diabła o b i e c a ł   Wam Tadeusz Wojnar / wieczny przewodniczący i prezes Nowoczesnej za 24 000 na miesiąc/, który umieścił się na liście wyborczej, w Waszej szkole Nr 3, że oddaliście na Niego 242 głosy! Co umożliwiło mu po raz piąty wejśc do RM,I przez Was nic się nadal w Raciborzu nie zmieni !

~Wierny (2011-09-05 10:01)

Znam Brzezie i jego prafian - jak ktoś z poprzednich proboszczów określił ;"To inteligentna parafia, zostawić ich samych, będą się spierać w każdej sytuacji. Za mądrym pasterzem pójdą wszyscy brzezianie, nawet ci skłócenii". Myślę, że mają rację Ci, co wróżą parafii nową falę odnowy kultu Sługi Bożej SM Dulcissimy a parafianom przebudzenia z duchowego zaniechania i ideowego parafialnego zamętu.
Daj Nam Panie Boże
Amen

~z Rydułtów (2011-09-05 07:35)

Zgadzam się - tyle co dla nas Ksiądz Bogdan zrobił - tego nie da się opisać....
Zresztą ludzie z Brzezia sami się przkonają - bo wiadomo, że do wszystkiego potrzeba czasu.

Chwała Panu za takiego Księdza !  :)

~rydułtowik (2011-09-04 22:09)

Jeszcze nie takie rzeczy będą się u Was działy! Dopiero poznajecie ks... Nikt nie zrobił w Rydułtowach, tyle ile on. Rydułtowscy parafianie wiele mu zawdzięczają! Tylko pozazdrośić takiego proboszcza, Brzezioki macie wiele szczęścia i dziękujcie za nowego poboszcza całym sercem Panu Bogu!

~do z Brzezia (2011-09-04 21:59)

Brzezie ma szczęście, nowym proboszczem zostal bardzo przedsiębiorczy ksiądz Rek. Zdecydowanie inny niż dotychczasowy proboszcz Kopeć. To powinno przynieść wiele zmian w parafii i mysleniu mieszkańców Brzezia.

~z Brzezia (2011-09-04 20:05)

Jestem pod wrażeniem tego spotknia modlitewnego ale nie tylko. Tak jak napisano w artykule, też poszedłem z czystej ciekawości. W piatkowy wieczór zawsze jest co robić w ogródku albo w domu po całym tygodniu chodzenia do pracy. Ale pomyslałem, że raz nei zaszkodzi a nuż coś ciekawego. No i jestem pod wrażeniem; pełny kościół (chyba było wiecej niz 500 osób) ludzi którzy chieli sie pomodlić. No i ci z Rydułtów - było ich chyba wiecej niż Brzezików. Ale przy okazji pod warżeniem jestem nowego proboszcza, który ani miesiąc nie minał a już działa na wielu frontach. Oby tak dalej, Brzeziu taki proboszcz bardzo się przyda, bo Brzezicy chcą jak coś sie dzieje.

Dodaj komentarz
Strony: 1 … 5 6 7
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog