29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2011-09-04 20:51:02 Relacje z uroczystości

"Trzeba iść żeby zobaczyć co to nowego w kościele proboszcz urządza" - mówią  mieszkanki idące na czuwanie modlitewne . Zainteresowanie spotkaniem przerosło oczekiwania, zarówno przybyłych parafian jak i proboszcza - księdza Bogdana Reka.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (169): Pół tysiąca osób na Czuwaniu Modlitewnym w Brzeziu Strony: 1 2 3 4 5 6 7Dodaj komentarz
~Lajla (2011-10-18 19:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale skoro tutaj wypowiadasz się w tej kwestii to znaczy, że równie dobrze powinieneś, użytkowniku ,wiara' , umieć wypowiedzieć się przed samym księdzem Bogdanem ? Nie wiem - być może się mylę. Dopuszczam taką wersję.
Funkcja proboszcza różni się od funkcji wikarego, z tego co mi wiadomo. Jest mnóstwo spraw , które nie pozwalają na myślenie o wszystkim .
Ze swoją wiedzą i obyciem mógłbyś użytkowniku, pomóc księdzu w zainicjowaniu takich spotkań. A ludzie, uwierz mi - nie są głupi. Nie zadowalają się jarmarcznymi chwytami . Czuwania niewiele mają wspólnego z estradowością. I jarmarkiem. Przykro mi niezmiernie, że traktujesz ludzi jak prostaków. Myślisz, że nie będą chcieli uczestniczyć ? Być może nie ? Ale jeśli będzie choć jedna osoba, która będzie brać udział w owych spotkaniach z prawdziwą wiarą i miłością - to będą one miały sens.
Może z gdybania warto przejść do działania ?
Wiedzą teoretyczną masz niezmiernie rozwiniętą, sztukę argumentacji - a i owszem. Ksiądz Bogdan jest świetnym organizatorem. Przede wszystkim niesamowicie ,,elastycznym". Potrafi się świetnie dopasować. Uwierz mi.
Chętnie zrealizowałby takowe spotkania. Jeśli tylko pozwoli mu na to zdrowie, siły i czas.
Z poważaniem,
Studentka.

~wiara (2011-10-18 19:19)

Doprawdy nie wiem o co Ci chodzi z tym sugerowaniem, że jestem mężczyzną? Ksiądz Bogdan z pewnością wie, że takie spotakania także powinny mieć miejsce, albo jako osobne uczestnictwo, albo w ramach piątkowych czuwań. Był już na kilku parafiach więc z pewnością orientuje się jak powinno powiększać się świadomość religijną wśród wiernych. Nie będę chodziła i mówiła księdzu, że tak czy inaczej ma prowadzić spotkania, czuwania, nabożeństwa, bo to napewno przerabiał każdy kleryk w seminarium. Zastanawia mnie jedno, gdyby udało się księdzy Bogdanowi zainicjować dodatkowe spotkania, typu kręgi Biblijne, to ile osób by chciało w nich uczestniczyć, wiedząc, że to już nie będzie to samo co piątkowe czuwania z oprawą muzyczno estradową. Życzę powodzenia i sukcesów w pogłębianiu wiary i wiedzy wśród owieczek.

~Lajla (2011-10-18 18:56)

Uważniej śledź woje wpisy. ;)
Głos rozsądku to dostrzeganie dobra tam gdzie ono faktycznie jest.
Jest na czuwaniach - to niewątpliwie.
Teraz użytkowniku 'wiara' rozsądne byłoby z Twej strony zaproponowanie Księdzu Bogdanowi takich spotkań. Moja wzmianka o tym, że ksiądz Bogdan się nie wywyższa powinna dodać Ci odwagi i pomóc skierować pierwsze kroki w stronę plebanii. Myślę, że dzięki temu bardzo przyczynisz się do rozwoju świadomości ludzkiej - dotyczącej kwestii wiary.
Postów tutaj nie czyta każdy - bo nie wszyscy mają taką możliwośc. Zaś brać udział w takowych spotkaniach, będzie mogło większe grono osób.

Dlatego też śmiało, do przodu ;)
Ufam, że to będzie zrealizowane i wiele osób dzięki temu będzie uszczęśliwionych.
Każdy będzie mógł wedle swoich możliwości rozwijać swoją wiarę, duchowość.
Teraz rozumiem nie każdy ma taką możliwość ( świadczą o tym wpisy)
Należy zmieniać to - na lepsze.
Powodzenia :)

~..... (2011-10-18 18:49)

niestety tak działa PYCHA... sami nic nie potraficie zrobic tylko krytykowac.

~wiara (2011-10-18 18:43)

Lajlo przynajmnie jakiś głos rozsądku przemówił przez Twój tekst. Nigdzie nie pisałam, że ksiądz Bogdan się wywyższa czy tym podobne. Gdzie Ty we mnie zobaczyłaś mężczyznę? Aż pobiegnę do lustra zobaczyć czy nie zachodzą jakieś widoczne zmiany.

~Lajla (2011-10-18 18:36)

[color=#000000; font-family: 'Arial'; font-size: 8pt]PS: użytkowniku ???wiara??? ??? kiepski z Ciebie ,,agent??? ;) początkowo piszesz tutaj jako kobieta, nagle zaś stajesz się mężczyzną ? Demaskacja ;) Kłamstwo ma króciuteńkie nogi. Dobrej nocy ;)
PS2: Z każdym warto dyskutować. Jeśli się tylko ma do niego szacunek.[/color]

~Lajla (2011-10-18 18:35)

<span style="color:#000000; font-family:'Arial'; font-size:8pt; ">Wiele tekstów śpiewanych podczas czuwań jest słowami z Pisma  świętego. Wszystkie są też omawiane. W bardzo prosty sposób. Bez używania ,,wielkich??? słów o niewiadomym dla wielu ludzi znaczeniu. Prostota ??? oto co przemawia do wiernych w Kościele. Nie dumne, napuszone słowa. Nie każdy musi rozumieć naukowe stwierdzenia. Można je bodaj ubrać inaczej, czyż nie ?
Ksiądz Bogdan z pewnością nie jest osobą, która wywyższa się ponad innych tylko dlatego, że jest kapłanem. Za to niezmiernie go cenię. Mówi do ludzi prostym językiem, tłumaczy Pismo Święte w przełożeniu na rzeczywistość. Nie zgłębia się w historię ale też jej nie pomija. Jest świetny w tym co robi. Prawdziwy ksiądz z powołania. Nie dla prestiżu , nie dla wygody ??? dla Boga działa ksiądz Bogdan. Dla dobra ludzi. Dla ich zbawienia. Wiara to nie tylko liturgika. Wiara to  przede wszystkim duchowość. Ludzie są zróżnicowani a ksiądz Bogdan stara się dotrzeć do każdego, bez względu na wykształcenie, wiek czy status społeczny. I co diametralnie różni go od wielu innych kapłanów to szacunek jakim darzy każdego. Każdego. Jego troska o wszystkich.  Jego poświęcenie. I nie ma on nic z księdza Natanka. Jeśli ktoś chodzi na czuwania dla księdza, dla rozrywki bądź dla przyjemności ??? to niestety tylko jego problem, jego słabość. Jeśli chociaż jedna osoba chodzi na te czuwania dla JEZUSA ??? to mają one sens. A ja wiem że tak jest.  Pismo Święte jest bardzo ważne dla nas chrześcijan. Dlaczego więc nie zaproponować Księdzu Bogdanowi zorganizowania spotkań na którym dokonywać się będzie egzegeza ? Myślę, że jest człowiekiem bardzo otwartym i chętnym do pracy. Nie warto od razu krytykować. Warto jednak wyjść z propozycją ;) I tak w parafii mogłyby się odbywać dwa spotkania ??? czuwania i spotkania poświęcane zgłębianiu wiedzy religijnej. Patrząc na to co piszecie na forum obie formy znalazłyby swoich entuzjastów. ;) Pozdrawiam ,  studentka.</span>

~wiara (2011-10-18 18:14)

Dokładnie napisałam tak: [color=#606060; font-size: 12px] "Takich herezji nauczyliście się na tych modlitewnych spotkaniach? Księże Bogdanie, ksiądz ludziom sprzedaje takie teksty, że to jest w Piśmie Świętym?" Czy gdzieś jest tutaj zdanie twierdzące? Czy gdzieś jest tutaj napisane, że ksiądz ponośc tak naucza. Przestańcie kombinować jak koń pod górkę i to z pełnym wozem. Jeszcze dobrze wiem co piszę i w każdej chwili mogę sięgnąć do archiwum komentarzy.[/color]

~..... (2011-10-18 18:01)

ja też to widziałem - było napisane, że 'ponoć' tak Ksiądz naucza. Ale widze że nie warto z Wami dyskutować.

Będę sie za Was modlił

~wiara (2011-10-18 17:48)

W którym miejscu tutaj na forum padło stwierdzenie, że "tak się wyraził ksiądz Bogdan"? Nie przypominam sobie, bym w ten sposób, używając zdania twierdzącego, napisała o księdzu. Czy wy naprawde potraficie czytać ze zrozumieniem? Na dodatek przekręcacie czyjeś słowa. Tak celowo, czy tylko nieświadomie w popłochu? Naprawdę dużo pracy nad wami potrzeba.

~ONA (2011-10-18 17:05)

<p class="MsoNormal">Np.: „Ten ksiądz to kolejny posoborowy DJ”… Albo krytykowanie tego co robi… Poza tym przedstawiacie Księdza w takim świetle<span>  </span>jakby o niczym nie miał zielonego pojęcia.<span>  </span>A
co więcej – uczestniczę w każdym czuwaniu i nie przypominam sobie aby
Ksiądz Bogdan powiedział, że te stwierdzenie:”kto śpiewa ten dwa razy
się modli”<span>  </span>znajduje się w Piśmie Świętym. A tu – na forum już Księdzu to ktos przypisal, że własnie tak się wyraził. No cóż...
<p class="MsoNormal">Miłego wieczoru.

~ONO (2011-10-18 16:13)

A jakie to rzeczy czyta o sobie ksiądz Bogdan?

~ONA (2011-10-18 16:04)

Wiecie co......- tak do kilku osób - nie wiem czy próbujecie postawić się w sytuacji ks.Bogdana?? czy Wam było by przyjemnie gdybyście czytali na swój temat takie rzeczy
?? może czasem warto isc porozmawiać o tym co mi sie nie podoba osobiście a nie wypisywać takich bzdur publicznie??
To świadczy o szacunku (nie tylko do tych osób które coś z tych czuwań wynoszą) ale przede wszystkim do ks.Bogdana.... Na przyszłość - zastanówcie się nim następnym razem kogoś publicznie skyrykujecie.

~wiara (2011-10-18 14:54)

Po pierwsze nie jestem księdzem, co nie może dotrzeć do was (a raczej do ciebie), a po drugie jeśli uważasz, że nabiorę się na ten sztuczny tłum pisany przez ciebie pod różnymi nickami, to jesteś kolejny raz w błędzie.

~hm (2011-10-18 14:41)

No właśnie... Jak?

~uczestnik czuwań (2011-10-18 14:41)

A w jaki sposób Ty "wiara" formujesz swoich parafian drogi księże ............................. (nie wymienie Twojego imienia i nazwiska) ??

~Alik (2011-10-18 14:03)

A ja wcale nie żartuję. Zieloni mają od roku charyzmatycznego pastora i zapraszają Was na swoje spotkania. Mają w najbliższym czasie kilka atrakcji. Jedna, 10 listopada, znana postać z anteny TV. Zobaczcie sami: www.naszkosciol.pl

~wiara (2011-10-18 13:38)

I tym się tutaj różnimy, bo ja za idola mam Jezusa, Jemu chcę ofiarowywać swoją wiarę. Ty natomiast rozpływasz się w osobie księdza Bogdana, który ma tyle wiary - a ty masz wiarę w księdza. Nie czepiam się księdza Bogdana, tylko uważam, że gromadząc w kościele tyle osób powinien je także formować, edukować, rozwijać, przygotowywać na odpieranie ataków ze strony społeczeństwa lub ich kolegów inaczej wierzących bądź niewierzących. Swoimi uwagami, które tutaj piszecie bez głebszego zrozumienia o czym wcześniej opisywałam, przypominacie grono osób, które otaczają księdza Natanka. Mam nadzieję, że ksiądz Bogdan będzie w stanie zapanować nad tym co organizuje każdego piątku, bo bez intensywnej formacji duchowej te osoby najzwyczajniej błądzą i pokątnie herezje opowiadają.

~hm (2011-10-18 13:32)

Zgadzam się z uczestnikiem czuwań....
Swoje zdanie zachowaj dla siebie a innym - którzy chcą pogłębiać swoją wiarę - daj spokój.

~uczestnik czuwań (2011-10-18 13:27)

A coś Ty się tak uczepił ks.Bogdana? Nie znam księdza, który by miał w sobie tyle wiary, ufności w Panu Bogu... Ty jej na pewno nie masz, a powinieneś mieć jako ks... Dlaczego przeszkadzają Ci nasze czuwania? Bo przyciągają i  nawracają wielu ludzi? Daj sobie spokój i zastanow się nad sobą i nad tym co z sobą reprezentujesz. Pozdrawiam i polecam Cie w mojej modlitwie.

~hm (2011-10-18 13:26)

Trochę Was nie rozumię - jeśli komuś taka forma modlitwy nie odpowiada - to poprostu na nią nie ide i tyle.. A nie robię takiej publicznej opinii....

~wiara (2011-10-18 13:13)

No to zacznijcie się modlić o rozum, ale dla siebie. Tak jak błądzicie w zgadywaniu co jest Pismem Świętym, a co nim nie jest, tak też błądzicie w zgadywaniu "wiary". Jeśli widzicie nienawiść w moich uwagach lub zazdrość, to wskazuje na dwa niebezpieczne sygnały: nie potraficie czytać ze zrozumieniem a i też czuwania modlitewne niczego wam nie dały skoro przypinacie kłamliwie innym łatkę nienawistników i zazdrośników. Czyżby to były jedyne owoce tych czuwań z księdzem Bogdanem? Doprawdy porażające.

~uczestnik czuwań (2011-10-18 13:07)

Jeżeli ten ktoś o pseudonimie "WIARA", to ksiądz, to ja też mogę wymienić jego imię i nazwisko. Łatwo Cię zdemaskować. Żal mi rydułtowskich wiernych, że mają teraz takich duszpasterzy, którym zazdrość i nienawiść nie dają spokoju.

~WIERNA (2011-10-18 12:57)

Jestem pewna i wiem, że jesteś księdzem, znam Ciebie dosknole z imienia i nazwiska. Przemawia przez Ciebie zazdrość i  i modlę się o Twoje nawrócenia własnie m.in. podczas piątkowych czuwań.

~Alik (2011-10-18 11:57)

500 to nie lada gratka dla innowierców. Zieloni ponoć już się tam wybierają na łowy ;)

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 5 6 7
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog