29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2011-09-04 20:51:02 Relacje z uroczystości

"Trzeba iść żeby zobaczyć co to nowego w kościele proboszcz urządza" - mówią  mieszkanki idące na czuwanie modlitewne . Zainteresowanie spotkaniem przerosło oczekiwania, zarówno przybyłych parafian jak i proboszcza - księdza Bogdana Reka.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (169): Pół tysiąca osób na Czuwaniu Modlitewnym w Brzeziu Strony: 1 2 3 4 5 … 7Dodaj komentarz
~daria (2011-10-25 18:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kol 3,16
Tb 12,18
Ps 9,12
Ps 33, 2-3
Ps 47, 7-8
Ps 81, 2-3
Ps 96, 1-3
Syr 39, 14
Syr 39, 35

~do wiara (2011-10-25 12:37)

brakuje cię tu nam
co nowego
czyżbyś poczuł się zaszczuty i dlatego milczysz

~hehehe! (2011-10-25 07:05)

Do ,,rydułtowianiki,, Masz rację i krzyżowcy, którzy mordowali w imię krzyża i Krzyżacy, dostali w swoim czasie po..... garach, kiedy chcieli nawracac mieczem i krzyżem !

~Jac (2011-10-25 06:56)

Tam gdzie pojawia się dobro zło atakuje ze zdwojoną siłą. Niestety na tym forum można to zauważyć . Cóż potrzeba nam wszystkim modlitwy o wiarę, o bardzo silną wiarę . Niech Was błogosławi Pan i niechaj Was strzeże.

~rydułtowianka (2011-10-24 12:07)

nikt i nic nie przeszkodzi kochajacym Pana Boga w uczestniczeniu w czuwaniach. A kto z krzyżem wojuje ten od krzyża ginie-pamiętajcie!!!!

~Wierny (2011-10-22 10:29)
Ocena: 1 + | - Cytuj

Ks. Bogdan prawie na każdym czuwaniu podkreśla, ze to nie tylko On, swoją osobą ale i cały zespół muzyczny, stanowią grupę o dużym stopniu duchowego rozwoju (choć są to młodzi ludzie!), która sama poddaje się wpływom ducha, przez co stanowi tą siłę, która emanuje na zebranych w kościele, którzy poddają się temu nastrojowi i tak samo, choć po swojemu wnikają do swojego wnętrza - Duszy. Doznają uczucia, którego Nam w życiu brakuje; dziwimy się, że coś trakiego sami w sobie nosimy!!! To jest ten fenomen, który tak jasno zaświecił w Brzeziu !!!
PS. Terapeucie odpowiem, że każdy człowiek ma swoją wolę, przez co może stać się uzdrowicielem samego siebie, stosując  Wiarę - jako przewodnika.(za darmo!).

~beti (2011-10-22 10:03)

ludzie myślą o odpoczynku dla ciała zgadzam się jest potrzebny... ale odpoczynek dla duszy w tym zwariowanym świecie jest najważniejszy,lecz tylko nieliczni czuja taką potrzebę nieliczni potrafią otworzyć swoje serce Jezusowi. JA kocham Jezusa ON daje mi wiarę nadzieję i miłość i jestem szczęśliwa POZDRAWIAM WSZYSTKICH

~mateusz (2011-10-22 00:28)

Wyjaśnie co miałem na mysli mówiąc: "cotygodniowy odpoczynek dla umysłu" . Pracuję na stanowisku wymagającym bardzo duzej koncentracji, dyspozycyjności, .. spędzam w pracy po 10-12 godzin lub więcej. Nieraz do poźnych godzin wieczorem, pomimo tego, iż jestem w domu, myślę o pracy. Taka rola, taka praca - nie narzekam. Jednak od kilku tygodni, czekam na piątki, aby pojechać do Brzezia na modlitwę. Wybaczcie, może nie potrafie jeszcze w stu procentach się poddać słowom modlitwy, może ktos odebrał moje słowa w ten sposób, że odpoczywam w kościele w Brzeziu - ale miałem na mysli to, że modlitwa w Brzeziu to dla mnie cotygodniowy odpoczynek dla umysłu. Wówczas zabiera głos ... dusza.

~daria (2011-10-21 22:17)

ks. Bogdan BARDZO DOBRZE potrafi objaśniać Pismo, o czym niejednokrotnie mogłam/mogliśmy się przekonać :) a gdybyś była na dzisiejszym czuwaniu, to byś sama usłyszała na własne uszy :)

więcej się tu wypowiadać nie będę, bo mam ważniejsze rzeczy do roboty, niż czytanie tego 'złego ziarna', które sieje Zły...

jak widać - co niektórzy nie spotkali jeszcze na swej drodze Jezusa, tylko są wpatrzeni w jakieś swoje bożki. smutne...

ale będziemy w każdy pt o Was pamiętać w modlitwie ;)

~hm (2011-10-21 22:04)

Ty to oczywiscie odbeirasz po swojemu. A myślisz że przy Jezusie nie można odpoczywać??

~mateuszu (2011-10-21 17:40)

Czy Ty jeździsz do Brzezia na czuwania aby odpoczywać. Może lepiej pojedź na urlop albo do sanatorium. Uczestnicy czuwań zażarcie bronią tezy, że zbierają się tam celem modlitwy i pogłebiania wiary, a nie rekreacyjnie.

~An (2011-10-21 17:02)

Ksiądz Bogdan jest otwarty na wszelkie propozycje więc jeśli sie Wam
tak rozchodzi to może Mu to zaproponujecie??
A nie, że wypisujecie jakieś brednie publicznie na forum.
Zastanówcie się.

~mirka (2011-10-21 16:47)

Ksiądz Bogdan nie musi czy nie potrafi obajśniać Piśmo Święte? Bo to są dwie kolosalne różnice.

~mateusz (2011-10-21 16:28)

Ja też dziś będę na czuwaniu. Jeżdże od kilku tygoni do Brzezia. To dla mnie cotygodniowy odpoczynek dla umysłu. Tam ładuję akumulatory na kolejne dni.

~daria (2011-10-21 15:01)

a tak swoją drogą... DROGA WIARO... jeśli masz tyle zbędnego czasu to może wykorzystaj go lepiej, bardziej pożyteczniej, hm? bo pisanie tu takich głupot nie jest zbyt mądrym wykorzystaniem swojego cennego czasu :) może zainwestuj w jakieś spotkania terapeutyczne, bo widać, że masz ze sobą problem - i to dość duży :(

jeszcze coś - każdy, kto chce dobrze zrozumieć Słowo Boże, może wziąć do ręki Pismo i dziennie czytać fragment (razem z tłumaczeniami, które są poniżej a które bardzo ułatwiają rozumienie) - ks. Bogdan nie musi odwalać za kogoś roboty i co pt czytać ludziom :)

Ps. dziś pt, tak długo przeze mnie wyczekiwany, i kolejne czuwanie - pomodle się za Ciebie :)

~daria (2011-10-21 14:46)

<div id="post-9" class="post-9 page type-page status-publish hentry">
<div class="entry-content">
Już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa znane było przysłowie: „Kto dobrze
śpiewa, dwa razy się modli” (przytoczone w „Ogólnym wprowadzeniu do Mszału
Rzymskiego”).

Św. Paweł w liście do Efezjan pisał: „A nie upijajcie się winem, bo to jest
przyczyną rozwiązłości, ale napełniajcie się Duchem, przemawiając do siebie
wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych Ducha, śpiewając i
wysławiając Pana w waszych sercach".

Św. Augustyn powiadał: „Kto kocha, ten śpiewa".

W liturgii Mszy Świętej ważną rolę spełnia wspólny śpiew. W „Instrukcji
Kongregacji Obrzędów” wydanej po Soborze Watykańskim II w 1967 r. napisano:
„Czynność liturgiczna przybiera bardziej dostojną postać, gdy jest połączona ze
śpiewem (…) Dzięki takiej postaci modlitwa nabiera szczególnego namaszczenia,
bardziej bezpośrednio ujawnia się tajemnica świętej liturgii; dzięki
zjednoczeniu w śpiewie pogłębia się jedność serc; okazałość świętych obrzędów
ułatwia wzniesienie myśli ku niebu, a cala celebracja staje się jaśniejącą
zapowiedzią tego, co się dokonuje w świętym mieście Jeruzalem”.
</div>
</div>

~Wierny (2011-10-20 21:10)

Długo nie czytałem tych przedziwnych komentarzy, nawet tych, co to niby po stronie ks. Bogdana? Czuwanie modlitewne jest dla tych, którzy chcą się modlić, jak widzicie jest ich nawet sporo w brzeskim kościele, choć to nie tylko brzezianie!!! Co tu jest do oblekania w slowa, skoro to sprawa duchowa, tych którzy chcą się modlić. Przypuszczam, że wielu ma też taką wewnętrzną potrzebę - duchowej modlitwy, ale wolały by to spełnić we własnym parafialnym kościele, ale to praktycznie niemożliwie, stąd frustracja ; dlaczego w Brzeziu mają ks. Bogfana a my nie??? Nie radzę zapraszać autorów zbędnych komentarzy na modlitewne czuwanie, niech siedzą przed telewizorem i patrzą na ten Świat Zła, za który modlą się uczestnicy modlitewnego spotkania, choć wielu gorliwych katolików to robi z własnej inicjatywy, nawet w swoim prywatnym domu.

~strażak (2011-10-20 13:05)

Policjantów na modlitwy? Co oni są niewierzący czy jak?

~indianka (2011-10-20 08:30)

Pierwsi beda ostatnimi zas ostatni pierwszymi.Zaprosimy policjantow z komendy Raciborz

~Alojz (2011-10-20 02:36)

No i zgarniam pierwsza setka.

~Alojz (2011-10-20 02:34)

Tylko jeden heretyk się odezwał a pyskacze zamilkili. No. Zaczynom się bać.

~teraz tylko powaga (2011-10-19 16:30)

Przepraszam Was za moje żarty na temat inwazji "zielonych" (epitet przysługujący zielonoświątkowcom), ale poczułem się sprowokowany do tego przez osobę używającą niku "wiara". Sam jestem chrześcijaninem z nurtu ewangelicznego.
Pewnie jesteś dobrze przygotowany teologicznie i to ci się chwali, ale zapominasz o najważniejszym. Ci ludzie oprócz śpiewu autentycznie się modlą. Jezus wspomina, że tam gdzie ludzie się modlą w jego imieniu i On tam jest.
To chyba dobrze, że młodzi ludzie spotykają się w piątkowy wieczór na modlitwie zamiast szlajać się po dyskotekach. Nie mam nic przeciw dyskotekom, ale wiem co się tam dzieje.
Przypisujesz sobie prawo do oceny głębokości wiary uczestników tych spotkań, a kto ci dał mandat ku temu Ja wiem, że tylko Bóg zna zamysły ludzkiego serca i tylko On wie kto tam przychodzi dla Niego a kto dla emocji lub dobrego towarzystwa. Kto szuka emocji, emocje znajdzie i wyjdzie z czuwania spełniony, ale po chwili będzie znów ich pragnął. Z czasem ta potrzeba zaniknie, bo zdarzy się coś bardziej emocjonującego. Jednak, kto szuka Boga znajdzie Go tam i pójdzie za nim, a ta znajomość przemieni jego życie. Nie nam to oceniać.
Jeden z Ojców Kościoła, Augustyn z Hippony (katolicki święty) w młodości był hulaką i łobuzem, ale kto wie czy swojego nawrócenia nie zawdzięcza wytrwałości w modlitwie swojej matki. Nie gardź mocą modlitwy.
W jednym się z tobą zgadzam. Warto wskazywać ludziom na prawdę objawioną w Słowie Bożym, czego tobie i sobie życzę.

~a Zieloni (2011-10-19 15:17)

już szykują swoje autka na piątek ;)

~Przepraszam bardzo, (2011-10-19 15:14)

nie rozumiem - wiara czy ty już za życia zostałeś beatyfikowany skoro beti nadała ci tytuł bł. Franciszka?
może coś biżej - please.

~beti (2011-10-19 10:30)

KOMU WIELE DANO, OD TEGO WIELE WYMAGAĆ SIĘ BĘDZIE. por.LK 12,48  PAN JEZUS JEST BLISKO CIEBIE bł FRANCISZKA  DOBREGO DNIA WSZYSTKIM ŻYCZĘ

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 5 … 7
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog