29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2005-07-04 00:00:00 Wiadomości

Kilkunastoosobowa reprezentacja podopiecznych raciborskiego CRON - u przyszła na czerwcową sesję Rady Miejskiej Raciborza.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (9): Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zostało pod szyldem miasta Strony: 1Dodaj komentarz
~A-F (2005-10-19 00:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Proszę! Dowiedziałem się, że ma szanse coś drgnąć z robota na naszym zamku. Nie chcę tego zapeszyć ale jak to wypali to za ok 10 lat bedziemy mieli odnowiony ładny zabytek. Przez te 10 lat 3 razy zmieni się władza w mieście i w powiecie (za rok, za 5, za 9 lat) i mam nadzieję, że wola ratowania największego naszego skarbu przetrzyma te zmiany. mam nadzieję, że po remoncie zamek będzie otwarty dla zwiedzających:)

~anty-Frączek (2005-07-04 13:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy widzieliście wspaniałe sklepienie kaplicy zamkowej?. Robota dawnych budowniczych to prawdziwy majstersztyk!. Odnoszę dziwne wrażenie, że dach nad pokojami zamkowymi ugina się pod ciężarem dachówek( kwestia czasu jak zawali się). RATUJCIE ZAMEK!!!. Nic tak zamku nie zniszcyło jak kilkanaście lat urzędniczej obojętności!. UE daje mozliwości pozyskania pieniędzy ale u nas chyba ich nie potrzebują?!. Jak się zawali to dopiero będzie biadolenie!

~Krzysztof Bugla (2005-07-04 12:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zamek miewał już swoje " 5 minut" niestey za każdym razem brakowało determinacji by koncepcje pochodzące spoza grona obecnej władzy były poważnie traktowane. A szkoda bo są osoby, które wprawdzie z obecna władzą nie maja wiele wspólnego ale mogły by wnieść do dyskusji o zamku merytoryczne argumenty. Tyle,że nie są zapraszane.

~darius (2005-07-04 12:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

staranie się o środki w ramach ZPORR wcale nie oznacza,że zamek musi być zaadaptowany do celów turystycznych.Można także zaadoptowac go na cele edukacyjne i kulturalne,czyli np. muzeum, szkoła wyższa - polecam przykłady Żmigrodu k/Wrocławia i PWSZ w Nysie.

~Rogoziński (2005-07-04 12:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dlaczego  Muzeum?  Bo  można  te  budynki  zaadaptować  na  mieszkania. I  tyle  byłoby  na  dzisiaj.

~Rogoziński (2005-07-04 12:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A  może  lepiej  przenieść  tam  Muzeum?  Myślę  o  dyrekcji  i  budynku  przy  ul.  Chopina.   Anty-Frączek  nie  pisz  proszę  "rajcy"  bo  obrażasz  Tych  z  przeszłości.  To  są  radni! Na ile  "r a d n i"  na  tyle  bezradni.

~anty-Frączek (2005-07-04 09:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

..po naszym zamku pozostanie tylko jakiś fragment ściany tak jak ma to miejsce w Opolu( po zamku piastów pozostała tylko baszta widoczna za sceną amfiteatru). Jeśli idzie pozyskać pieniądze na ratowanie kolosa w Lubiążu to i też idzie pozyskać pieniądze na ratowanie naszego zamku( ale nie ma u nas takich krzepkich zapaleńców jak tam tylko sami zahibernowani w swej pazerności politykierzy).

~anty-Frączek (2005-07-04 09:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...Pieczka, który na początku lat 90 zorganizował komitet odbudowy zamku ty myślę, że większość robót na zamku mielibyśmy dzisiaj za sobą!. Obecny proboszcz z rynku nie potrafi zadbać o ład i porządek na Jeruzalem (o czym już kiedyś pisałem)a co dopiero o zamek.A Frączek, który mieni się być wiernym uczniem ks.Pieczki ma głęboko gdzieś losy zamku. Nasi rajcy wolą Makulikowi wynająć dziedziniec zamku niż zająć się remontem cennego obiektu. Aż boję się pomyśleć, że przyjdzie kiedyś ten moment, że

~anty-Frączek (2005-07-04 09:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oj naszym radnym to już nic nie wychodzi!.We wiosce Lubiąż jest potężny zespół klasztorno-pałacowy(po cysterski), który jest dwa razy większy od Wawelu. Obiekt ten był w strasznej ruinie ale tam zawiązał się komitet odbudowy, który działa bardzo prężnie i efekty ich działalności już widać i cieszą ludzkie oko!.Polecam odwiedzić to miejsce owiane wieloma tajemnicami. A nasz zamek jest kilkanaście razy mniejszy od Lubiąża a jego remont się wlecze( raczej gadanie o remoncie). Gdyby żył ksiądz ...

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog