29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2005-07-04 00:00:00 Wiadomości

Samodzielne badanie piersi jest najprostszą metodą wczesnego wykrywania w nich wszelkich nieprawidłowości. Aż 90 procent nowotworów piersi wykrywanych jest przez kobiety w czasie samobadania!

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (20): Same badamy piersi Strony: 1Dodaj komentarz
~Irlander Fan (2005-07-06 06:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Irlander to było to-super knajpka,naprawdę!Brakuje takich miejsc w mieście-takich klimatycznych, z duszą. Też słyszałem że ma znów zacząć działać. Z tym że jako knajpka podróżnicza Rosynantu chyba.

~anty-Frączek (2005-07-05 23:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Irlander był OK do czasu aż go nie zdemolowali pseudo skini!. Mam nadzieję jednak, że nasza kultura nie ograniczy się tylko do serwowania alkoholi w swoich obiektach. W strzesze to ostatnio byłem jak był zespół "Krywań" - muszę przyznać, że bardzo zadowolony byłem z tego koncertu - ale to było bardzo dawno temu ( może 10 lat?).

~ziomal (2005-07-05 20:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja sie dowiedziałem, że od pazdziernika w Strzesze  rusza znów knajpka (dawny Irlander). Ma być piwko, dobre wina, dobra muzyka i jakaś działalność kulturalna w weekendy. Wieść gminna niesie, że mają się nią zajmować ludzie związani z grupą "Rosynant", więc można mniemac, że znów coś się ruszy. Gratulacje dla tych, którzy się do tego przyczyniają - czyli wspomnianych ludków i dyrekcji RCK, która zdecydowała się zrobić krok w kierunku młodych, choć nie tylko nich...

~anty-Frączek (2005-07-05 11:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja mogę Tobie dać klapsa!. Trzeba też mieć gdzie bawić się z dziećmi tą piłką a nie na ulicy lub trawniku obfajdanym psimi odchodami.Klapsy się należą naszym radnym gdyż sami( i niestety ja też) takich partaczy wybraliśmy. Więc niech myślą więcej o społeczeństwie a nie o sporach i wypłacie. Jedne dzieci cierpią na sporze miasta z Caritasem inne cierpią ze względu na urzędnicze nieróbstwo i obojętność - do tego dodać bezrobocie i patologia w mieście gotowa!

~Rogoziński (2005-07-05 10:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Weź  anty-F  piłkę  i  pograj  z  dziećmi,  to  napewno  ci  posłuży.  Zapomnisz  o  żalach i  może  kręgosłup  będziesz  miał  luźniejszy. Rozdajesz  "klapsy"  na  lewo  i  prawo  a  co  sam  zrobiłeś?

~darius (2005-07-05 10:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

no tak, przykładów nie trzeba szukać daleko...spory wojewody z RM..tak mnie tylko zastanawia rola jaką pełnił w tych sporach nasz obecny Prezydent.Czy jeśli mu zależałi na dobru miasta, to nie mógł "utemperować" swojego kolegi w głupich i bezsensownych gierkach personalnych?A może on sam się do nich przyczyniał?..na pocieszenie dodam,że wszystko wskazuje na to,ze 14X będzie można przejechać A4 z Wrocławia do Krakowa:)

~anty-Frączek (2005-07-05 10:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niestety tak to już w Polsce jest, że wybory przypominają wahadło( raz lewica, raz prawica, raz lewica itd). Jedni przeszkadzają innym. A cóż można by się spodziewać dobrego po rządach LSD?. Tylko podatki, afery, korupcje, kumoterstwo i kolesiostwo i ZŁODZIEJSTWO!!!!!

~darius (2005-07-05 10:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

znów moja wypowiedź będzie nie na temat,ale to co przeczytałem spowodowało,że mi się "nóż w kieszeni sam otwiera".Chodzi o polskie autostrady..rozmowa z pracownikiem w GDDKiA"Stać nas na budowę autostrad,dróg ekspresowych i tuneli,wszystko głównie dzięki funduszom unijnym,ktróre zwracają 75% a nawet 83% kosztów inwestycji. Problem polega na rządzących i ich pomysłach.Obecnie sprowadza się to do tego jak utrudnić życie przyszłego prawicowego rządu" zostawie to bez komentarza...

~anty-Frączek (2005-07-05 10:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Prezydent Osuchowski obiecał przed wyborami, że załatwi boisko dla młodzieży do kosza na "edenie" i co? Młodzież teraz siedzi na murkach lub zajmuje ławki. Jeszcze parę lat temu Nowoczesna pamiętała o placach zabaw ale ostatnio też dostali tam amnezji. A mieszkalnictwo komunalne to ostatni plac zabaw zrobiło chyba za Gierka. Gdzie te dzieci mają się bawić? Nie wszystkich stać na kolonie lub Pleśną ( a jak rodzina jest wielodzietna to i na półkolonie jest za drogo).

~darius (2005-07-05 08:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co do placów zabaw to się z Toba nie zgodzę,bo w tym względzie jest poprawa od czasów,gdy ja z nich korzystałem:)

~anty-Frączek (2005-07-04 22:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...tam grają. Lubię chodzić do kina a zwłaszcza Bałtyku bo Przemko już jakoś wypadło z obiegu a i projekcja w tym kinie pozostawia wiele do życzenia. Jeśli by powstało kino wielo salowe to żal będzie Bałtyku, no ale liczy się kultura a nie moje sentymenty. Miasto też jakoś zapomniało o dzieciach na okres wakacji( teraz siedzą na ławkach lub biegają po ulicach gdyż nie powstał ani 1 plac zabaw, czy boisko do koszykówki. Gdzie te dzieci i młodzież mają się wyszumieć?

~anty-Frączek (2005-07-04 22:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeszcze jedynie jako instytucja kultury to kino Bałtyk ratuje honor miasta. Ale przecież w mieście jest wiele innych pól do popisu jeśli idzie o kulturę. Kiedyś spacerując Ocicką zauważyłem, że w gablotkach Przemko( nie dość, że stare plakaty to na dodatek na karteczkach z godzinami piszą "najlepszy dźwięk w okolicy" - myślę, że ten pan z Bałtyku powinien zaprosić Śliwickiego na projekcje i pokazać jaki tam mają dźwięk - o ile się nie mylę to dolby digital). Tylko szkoda, że jeden film tak długo

~darius (2005-07-04 22:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadzam się z tym w całej rozciągłości..wczoraj komentując Twój pomysł napisałem dokładnie to samo co Ty teraz,ale ze względu na ograniczone pole komentarza skasowałem to zdanie

~anty-Frączek (2005-07-04 22:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pamiętasz Dariusu jak wczoraj pisaliśmy o kinie wielosalowym w Raciborzu?. Myślę, że gdyby ktoś kiedykolwiek chciał postawić coś takiego to szefem powinien zostać dawny kierownik Przemko a obecnie Bałtyku. Przecież gdy ten pan kierował Przemkiem to ono kwitło a jak przeszedł do Bałtyku to teraz Bałtyk kwitnie. Tylko tez często są zablokowani jakimś tytułem a wtym czasie uciekają inne filmy ( i dla tego kino np 3 salowe wystarczy). Śliwicki wogóle się nie nadaje na stanowisko kierownicze!

~darius (2005-07-04 21:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

no więc miasto śpi,a nie kultura...Rola miasta powinna polegać na wspieraniu (wspieranie rozumiane jako pomoc materialna i organizacyjna, a nie decydowanie o tym co wypada albo nie) wszelkich inicjatyw kulturalnych

~anty-Frączek (2005-07-04 21:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dariusu te grupy, które wymieniłeś to działają same od siebie a motorem jest ich młodziencza witalność. Lecz wymienieni wcześniej panowie, którym się płaci za to by coś organizowali poprostu to olewają!.Popatrzmy jak wyglądał ostatni repertuar Przemko: "Pasja","Constantine","Genesis" itp. A Śliwicki kiedyś mi pisał, że internet jest jego instrumentem pracy dzięki, któremu ściąga filmy( to jestem ciekaw na jakiej stronie znalazł takie premiery?). Normalnie"po owocach ich poznacie".

~wwww (2005-07-04 19:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

male bo miasto nie zacheca, brak plaktown naglosnienia o tym co sie dzeieje w miescie (jezli sie dzieje)

~darius (2005-07-04 16:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To miasto śpi,a nie kultura! Festiwal TrzASKoff, grupa Rosynant, Tetraedr, zespół Przecinek. Młodzi ludzie mają masę pomysłów na życie kulturalne w mieście...Tylko,że w naszym mieście zainteresowanie kulturą jest małe:( ale i tak większe niż w wielu miastach podbnej wielkości.

~anty-Frączek (2005-07-04 13:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Żeby też tak się wzieli za remont kultury przy okazji remontu elewacji Strzechy. Bo jak na razie to kultura w mieście śpi. Właśnie zamknięto Przemnko na miesiąc - Rapnicki i Śliwicki po 11 miesiącach intensywnej pracy RDK( tych masowych koncertach, festiwalach i projekcjach)oraz trzymania się nerwowo rękami i zębami biurek i stołków postanowoli odpocząć. A ty mieszkańcu staraj się sam zorganizować kulturę w lipcu tak jak to robiłeś przez 11 miesięcy.

~darius (2005-07-04 13:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

żeby tak wszystkie kamiennice wyglądały w mieście...ciekawe na jakim etapie jest przygotowanie programu rewitalizacji miasta?Gdyby taki program był to można starać się z UE o całkiem niemałe pieniądze na remont zabytkowych kamiennic.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog