29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2011-06-21 08:37:51 Dokąd idę

Skrawek kościoła obok domu rozpusty... Kościół nie "idzie na ugodę” lub na wygodę swoich owieczek?

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (11): Msza w hipermarkecie - według "specjalistów od Boga” Strony: 1Dodaj komentarz
~ha.. (2014-12-11 23:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ha..ha

~ciekawe (2014-12-11 10:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może przy okazji więcej osób trafi do kaplicy... marketing potrzebny jest dzisiaj nawet Kościołowi

~jacha (2014-12-11 04:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co w tym dziwnego - -ponad połowa chodzi do kościoła, żeby odbębnić. Druga połowa wierzy w Rydzyka a nie w Boga

~to lubię (2014-12-10 23:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dalismy się wkręcić w to szalone tempo zycia, że za chwilę zapomnimy nie tylko o Bogu ale o całym świecie. Nie nadążysz za wszystkim jednoczesnie. Zatem obyśmy potrafili wybrać za czym idziemy. Wybrać wartości i kierunki naszego ludzkiego podążania przez życie.

~:) (2014-12-10 23:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

teraz też mamy świątynie w marketach....iluż tam wierzących, że kupno wielu niepotrzebnych rzeczy, żywności, którą sie potem wyrzuca-zaspokoi ich pragnienia, baaa...pokaże ile są warci....ech, gdzie te czasy, gdy był czas refleksji nad przemijaniem nawet w adwencie, teraz człek pędzi i pędzi. Byle szybciej. Lecz niestety to często nie człeka wina:(. Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

~PERS (2011-07-04 08:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To juz farsa,kpina z wiary. Przecież to ewidentne trzepanie kasy przez panów w sukienkach.Jestem ateistą ale to mnie oburza,że z wiary czyni sie komercje.Ludzie chcą  wierzyć  w Boga, a nie w bożki i relikwie. Nie wiem ilu wiernych czyta biblie, ale uwazam że wiekszosc katolików,  chrzescijanie jej nie czytają, tylko chodzą do swiatyn żeby inni wiidziel, że jestem.Powinna byc lista do podpisu -obecny. Panowie w kuriach powinni zastónwć się  nad nowymi kapelanami np. kapelan agencji towarzyskich, kapelan gejów,kapelan ulicznych cór Koryntu.( oni ,one tez wierza w Boga). Wszedzie gdzie sa pieniądze zjawia sie czarny. Wierny powiedizłby Panie Boze widzisz  nie grzmisz.

~cytuję (2011-06-22 08:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oto przykłady z terazniejszości !  Czy wiara czyni cuda? Nie! Wiara czyni z ł o ! Patrz rozgłośnia toruńska, jakie wyzwala pokłady nienawiści wsród rodaków ! A mamy XXI w.
Ukamienowali ją, ciało podpalili, bo... odeszła od męża

Na terenach plemiennych Pakistanu ukamienowano kobietę oskarżoną o odejście od męża. Do zabójstwa doszło w rejonie Doliny Swat, odległej o niecałe 200 kilometrów od stolicy kraju Islamabadu. Do niedawna działały tam ugrupowania talibów żądające wprowadzenia na tym terenie prawa koranicznego, szariatu.

~z boku (2011-06-22 08:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

,,Pobożni,, a ,,s......ą nawzajem na siebie! A feeeeee! Nad tematem wiary nie ma co sie zastanawiac - to opium dla tłumów!
Wiara to,, bakteria,, pożerająca zdrową tkankę mózgu, a jej toksyny infekują  cały organizm! Wszelakie wiary, za wyjatkiem wiary, w siłę mózgu człowieka, sa od tysiącleci i obecnie żródłem nieszczęsc całej ludzkosci! Wojny,grabieże morderstwa sa udziałem i przyczyną - wiary! Wiary w co? Że bóg /bogowie/ i tak dalej? Jezeli nawet jakis bóg sklonował człowieka na obraz i podobieństwo swoje, to przegnawszy go z raju i dajac mu wolną wolę.......przestał sie nim /człowiekiem/ interesowac i  ingerowac w jego wszelakie uczynki, dowodów wokół nas było, jest i będzie az nadto!

~do Max (2011-06-21 20:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ty sam się zesr..eś z tym komentarzem.  Po pierwsze to osobiście zgadzam się z autorem przynajmniej w jednej kwestii - zakupy i komercja nie mają nic wspólnego z wyciszeniem jakie powinno towarzyszyć mszy i modlitwie. Po drugie - o każdej porze roku (nie tylko w sezonie ogórkowym) jest dobry czas aby zastanowić się nad tematem wiary, modlitwy i sensu życia jakie prowadzimy. Po trzecie wreszcie zaglądasz czasem na onet lub wp? Tam całe serwisy tematyczne poświęcone są przeróżnym artykułom o charakterze refleksyjnym lub rozważaniowym. Zatem albo jesteś ignorantem a wtedy Po co się w ogóle wypowiadasz? albo krytykantem, który nic nie ma do powiedzenia oprócz wylania zółci (oczywiście anonimowo, bo zesr...ł byśsię gdybyś miał publicznie coś powiedzeć) - oto rozważanie dla Ciebie, o ile stać Cię na myślenie.

~xxx (2011-06-21 12:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

artykuł pewnie nie mial na celu informacji, że wybudowana w tym miejscu kaplicę, to samo jest w Opolu na dawnym ZWM-ie kosciół obok "Reala-,", ludzie z koszykami nawet ida do koscioła tam...
problem nie w tym od kiedy , ale dlaczego?. Pozdrawian

~Max (2011-06-21 11:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To jakaś pseudodziennikarska sraczka na sezon ogórkowy! Ta kaplica jest tam od 6 lat więc oburzony autor chyba jest trochę niedoinformowany. Jezus wychodził do ludzi i kościół też powinien wychodzic do ludzi. A o tym, że nie jest to tylko chywytem marketingowym, świadczą ludzie którzy się tam modlą i msze na których nigdy nie brakuje ludzi.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog