29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2010-02-27 22:49:15 Felietony

Raz na miesiąc chciałbym powiedzieć coś od siebie, bez ogródek. Prosto w oczy. Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami z wielu lat działalności publicznej, kulturalnej i politycznej, samorządowej. Przez trzy kadencje obserwowałem działania samorządowe od środka, będąc ich współtwórcą i uczestnikiem - felieton Marka Rapnickiego

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (63): Rapnicki wali "prosto w oczy" Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~D.K. (2010-03-04 07:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Radzę Pani Wystub - dyrektorowi RCK = aby pozbyła się tej wszy. On już rozpoczął polowanie na Panią , choćby przez działalność w NaM a potem ich przedstawicieli w Radzie Miasta.

~Goździkowa (2010-03-03 16:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To jest człowiek chory na władzę. Chory na takie stanowiska, które są dobrze płatne lecz mało obowiązkowe. Raciborski doradca i wyrocznia od siedmiu boleści.

~szperacz (2010-03-03 15:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

upload/small_0ScreenShot072.jpgTen upadły anioł miał ambicję pozostać posłem wobec zasługł jakie posiadał !

~zmęczony (2010-03-03 08:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ponieważ jestem zmęczony /wypisałem się już na portalu www._reklama_.pl  i  www._reklama_/ niewiele mam do dodania.Otóż chcę tylko napisać, że będę z niecierpliwością oczekiwał na kolejny felieton niezastąpionego Rapnickiego.Dlatego proszę o tylko pochwalne teksty, aby nasz Katon się nie zniechęcił. Drogi Internauto,spróbuj choć przez chwilę wyobrazić sobie czym byłyby Twoje poglądy bez tych filozoficznych,pisanych z bezinteresownych pwodów,intelektualnych wyżyn - WSKAZÓWEK ! Przecież taka perspektywa jest przerażająca ! Dlatego apeluję: tylko hymny pochwalne i pełne zrozumienie w dużej ilości ! Jeden Ziewiec,Wyka i reszta związkowców z RCK mogą nie wystarczyć.A przecież nasz  WIESZCZ ma nam jeszcze tyle mądrości do przekazania.Dlatego, jak nie rozumiecie genialnego umysłu, to mordy w kubeł chamole i czekajcie na nowe prawdy objawione naszego MISTRZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~Filomena Zoficka (2010-03-02 13:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Filozofia w wykonaniu tegoż pana jest wręcz prostacka.

~zofia filo (2010-03-02 12:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O, kuuuuurna.....
Nie wiedziałam, ż filozofia jest taka łatwa i prosta.

~prezydent z Ocic (2010-03-01 10:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pan Marek Rapnicki liczy na to, że jeszcze znów namiesza w polityce miejskiej. Już raz to zrobił i do dzisiaj spożywamy gorzkie owoce jego wiedzy a raczej jej braku, jego morali .... tutaj wypada tylko milczeć, jego odwagi ... wolne żarty, refleksu...chyba szachisty, jego bezinteresowności.... taaaaa, wystarczy popatrzeć na Wojnara.

~W.L. (2010-03-01 07:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli temorałki Pana R. pojawiają się systematycznie na portalu , to radzę ich po prostu nie czytać.
Niestety NaM ma takich ludzi. Najpierw w Solidarności Ziemia Raciborska. Potem Komitet Obywatelski . Następnie TMZR a ostatnmio PIS i NaM. Jak chorągiewka.

~G.h. (2010-02-28 22:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Marku . Weź się Pan do rzetelnej i skutecznej pracy kulturalno oświatowe i rozrywkowej w RCK.
Niech się Pan więcej nie ośmiesza. Najpierw trzeba siebie pouczyć i  w ogóle zacząć reformę od siebie.
Tu psuje Pan opinię NaM. Myśli Pan , że ma półgłówków przed sobą. Ludzie myślą. Po takich tekstach moralizatortskich człowieka który się nie spełnił a teraz chce innym wytykać, portal traci czytelników.

~sceptyk (2010-02-28 12:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Marku, może to wszystko co tu wypisano jest prawdą? ale ani Pan, ani NAM, nie są w stanie zmienić realiów uwarunkowań prawntch dla Lokalnych Samorządów.  To zło tkwi w logice rządzenia krajem, a co nam serwuje obecna rządząca koalicja PO - PSL Uchwały większości rządzącej w Samorządzie, stanowią prawo obowiązujące, wojewoda tylko sprawdza, czy przestrzegane jest prawo (najogólnie wystarczy coś napisać tytułem uzasadnienia i przegłosować sprawę?) Już nikt nie wnika, co Radni uchwalili, a z tym jak widać jest coraz gorzej. Zgodnie z Prawem, można przegłosować Uchwałę, np. "Odra płynie do Czech?" i  Uchwała jest ważna, ale jak widać to jest nonsens i takie nonsensy mamy serwowane przez lokalną władzę. To co pisze Rapnicki to teoria, bez perspektywy zastosowania? Jak chce dokonać selekcji wyboru takich idealnych kandydatów? Mam wątpliwości, że tacy kandydaci są w NAM-e?

~Janusz (2010-02-28 08:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Marek Rapnicki jest ostatnią osobą, która nadaje się do pouczania nas, zwłaszcza w tych 5 kwestiach. Najpierw kolego Rapnicki proszę zacząć siebie reformować a potem innych.

~NO KIM (2010-02-27 23:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Marku R.kim Pan chce zostać,NO KIM!Jak Pan nam odpowie to wtedy będziemy wiedzieli o co Panu chodzi.Narazie uważam ,że Pan nas oszukuje i siebie też bo pisze Pan bzdury jako Pan bo już Pan pokazał co potrafi,w pracy -NIC!

~Brawo (2010-02-27 22:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bardzo dobry i potrzebny tekst. Brawo Panie Marku. Brawo NaM.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog