29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (102): Kto kandydatem na burmistrza i radnego w Kuźni Raciborskiej? Strony: 1 2 3 4 5Dodaj komentarz
~megan (2010-02-04 11:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja?

~Skrzat (2010-02-03 22:14)

Ale fajni jesteście z tym naszym Michałem. Tak się uśmiałem serdecznie jak nigdy. Nic to że Michał nie mieszka na terenie gminy. Burmistrzem może zostać nawet mieszkanka Sosnowca. To radny musi mieszkać na terenie gminy. Nie burmistrz. Ale osobiście serdecznie wątpię czy Michał chciałby w ogóle gadać na ten temat a co dopiero go rozważać. On czuje się jak ryba w wodzie działając na niwie kultury. A sesje rady z kulturą mają raczej mało wspólnego. Zwłaszcza kiedy przemawia radny o którym pisze ayala. Atak na marginesie. Odnoszę nieodparte wrażenie że ayala nie lubi chyba Piotra Andrzeja. Pewnie dlatego chodzi ostatnio taki przybity jak gwóźdź do dechy.

~ayala59 (2010-02-03 20:49)

klichta to oszust i podrzegacz,wybierać młodych, np. gałuszka-biernackipaweł macha.

~oko proroka (2010-02-03 13:32)

JESTEM ZDANIA, ŻE NA BURMISTRZA LUB RADNYCH POWINIEN KANDYDOWAĆ TAKŻE KTOŚ ZATRUDNIONY W NASZYCH PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH I REPREZENTUJĄCY "WENECJE RACIBORSZCZYZNY". TO TACY UCZYNNI ORAZ PRACOWICI LUDZIE NA WIELU ETATACH. DO STARTU PO NOWE STOŁKI I KANAPY!!! GO.

~do ":-)" (2010-02-03 08:47)

Michał, jasne że Michał.. Skąd mi ten Marcin się wziął pewnie z pośpiechu. Sorry Michał.

~:-) (2010-02-03 08:20)

Dla wyjaśnienia: Fita to ani Janusz, ani tym bardziej Marcin. Tylko Michał. I, gdyby był mieszkańcem kuźniańskiej gminy, to też bym na niego oddal głos :-)

~do "prorok" (2010-02-03 07:28)

Fita nie ma na imie Janusz tylko Marcin. A po drugie nie mieszka w Kuźni. Choc przyznaje że gdyby mieszkał  ,oddałbym na niego głos

~prorok (2010-02-03 07:15)

Uważam , że szanse ma również Janusz Fita który wypowiedział oficjalnie prorocze słowa "Ja z tej sceny nie zejdę".
Na pewno poruszy i zyska zaufanie młodszej części społeczeństwa Kuźni  R. i gminy.

~Skrzat do Kuźniczanin (2010-02-02 16:42)

Powiedziałbym że raczej w Siedliskach. a nie w Kuźni na Raciborskiej.

~kuzniczanin I I (2010-02-02 11:52)

Aktualna p Burmistrz jezeli zdecyduje sie na kolejna kadencję to wybory wygra jak mówią u nas w trampkach ,spośród tych kandydatów o których na tym forum piszecie niie widze nic rozsadnego.Radnych można oceniac po ich zaangażowaniu w rozwiązywanie problemów społecznych .O pracach poszczególnych komisji R M nie wiemy nic ,mimo iz w BIP jest rubryka Protokoły z posiedzień komisji stałych R M ,dlaczego tam tych protokołów nie ma ,Ta rada Miasta bardzo intensywnie pracuje ale przed sesją i w prywatnych domach na w Kuzni na ul raciborskiej .

~krasnal ogrodowy (2010-02-02 10:13)

Kuźnia Raciborska Wenecją Raciborszczyzny :) Jak chwyt marketingowy :) A p. Klichta to zwykły awanturnik. Na rybach się nie może wyżyć, karty to też za spokojna gra, to gdzieś musi tej energii się pozbyć. No i obrywa się najczęściej p. burmistrz. Widać to najlepiej podczas zebrań mieszkańców. A inteligencja  człowieka dwojga imion - powalająca. Do dziś pamiętam jego słowa, gdy w MOKSiRze odbywało się spotkanie dotyczące budowy rzekomego "szklanego pałacu". Cytuję z niczego, czyli z głowy: "Nazywam się Piotr Andrzej Klichta. Jedni mówią do mnie Piotr, inni Andrzej, ale to najwyraźniej ze względu na to, że tak miał na imię mój ojciec...". Tylko co ten wstęp miał wspólnego z kanalizacją czy budową owego obiektu?

~Skrzat (2010-02-01 20:02)

Też znam Pawła i nawet go lubię. Ale mam wrażenie że po objęciu funkcji burmistrza też zmieniłaby się tabliczka na wlotach do miasta. Nowa nazwa to Wenecja Raciborska. A co z radnymi? Taki np. Klichta, Co on wniósł swoją obecnością w radzie dla tego miasta przez prawie cztery lata? Oczywiście prócz zamieszania, gry karty i łowienia ryb. Naprawdę nie mamy nikogo lepszego? Wracając do burmistrza - ta Rita wcale nie jest taka zła. Ma już za sobą cztery lata doświadczeń jako burmistrz i wcześniej cztery jako wice. Przekleństwo naszego miasta i całej gminy polega na tym że jak już ktoś zdobędzie doświadczenie i kontakty - wylatuje a w jego miejsce przychodzi nowy. Kompletnie zielony. Nawet Cęcek zaczynałby wszystko od nowa bo zmieniły się przepisy i to w stopniu kapitalnym i zmienili się ludzie. Zmieniły się też realia. Za jego czasów o unii tylko się mówiło. Teraz jesteśmy jej członkiem. A to dżungla przepisów. Trzeba się nauczyć po tej dżungli poruszać. Patrzyliście może na ten problem z tej strony? Największe sukcesy odnoszą te gminy gdzie burmistrz rządzi trzecią lub czwartą kadencję. Nigdy zaś pierwszą.

~cogito (2010-02-01 13:20)

Hmmm... niech pomyślę... Jeśli wystartuje obecna wiceprzewodnicząca Rady (i wygra), to mogą być próby dodania do Kuźni Raciborskiej tabliczki Ratiborhammer. Jeśli kandydować zdecyduje się p. Macha - to w mieście będzie należyty porządek. Obstawiam w takim razie Pawła.

~kuzniczanin (2010-02-01 11:59)

Ludzie szemrają na temat kandydatów np p Chroboczek Sabina albo wschodzaca gwiazda specjalista od czystosci p  Paweł Macha ,co ze starszymi  p Brzezniak

~Skrzat (2010-01-31 19:38)

Cęcek powiadasz? A nie był on już kiedyś burmistrzem? Nie ma młodych prężnych? Nie mam nic przeciwko Cęckowi ale mówią że chce wystartować tylko po to żeby wziąć odwet na ludziach którzy kiedyś, kiedy się topił bili jeszcze wiosłem. Jestem w stanie nawet go zrozumieć ale po co nam burmistrz który zamiast pilnować spraw gminy będzie robił czystki? Mało mamy jescze problemów do rozwiązania? Popatrz wokół siebie. Cęcek będzie musiał odwdzięczyć się strażakom którzy go popierają. zamiast chodnika będzie nowa sikawka. Duzi chłopcy też mają prawo się bawić ale nie do czorta kosztem reszty społeczeństwa.

~antur (2010-01-30 11:04)

tylko Cęcek !

~do "miastowego" (2010-01-29 21:44)

Myśl jak chcesz. Faktem jest, że Kuźnia to nie metropolia, ale prawa miejskie posiada. Sprawdź w wikipedii lub na tym portalu. Zaś co do Raciborza, to jemu też coraz bliżej do miejscowości - niestety. Za niedługo zamiast prezydenta będziecie obierać burmistrza...

[email protected] jestem z miasta (2010-01-29 15:44)

Człowieku, Ty chyba miasta w życiu nie widziałeś xD racibórz - miasto ;]

~do "miastowego" (2010-01-29 11:22)

Kolego, jeśli się nie orientujesz, to Kuźnia też jest miastem. Od 1967 roku. W związku z tym, że żadna z miejskich stron nie prowadzi stosownego forum, internauci próbują coś wysondować właśnie tutaj.

~jestem z miasta (2010-01-29 11:10)

ej weście prowadźcie te swoje dyskusje dzie indziej. U nas  w mieście nikogo nie obchodzi kogo se tam chcecie we wsi za sołtysa, naprawde

~Marko (2010-01-29 11:02)

Dla mnie najlepszym kandydatem na "głowę miasta" będzie Witold Cęcek. I basta!

~mumio (2010-01-26 08:19)

Kto? Brześniowski?? Weź nie żartuj ritka!!

~ritka (2010-01-25 16:23)

Mariusz Brzeźniowski i wszystko jasne!

~iksiński (2010-01-25 08:25)

To będzie zażarta walka nie tylko o sam fotel burmistrza, ale i o stołki radnych... Coś czuję, że błoto będzie latać i na lewo, i na prawo...

Gregor1 (2010-01-24 19:38)

Rok 2010 to rok wyborów; zarówno prezydenckich, jak i samorządowych. Idąc śladem pytania "Kto nowym prezydentem Raciborza" postanowiłem zadać podobne, tyle że dotyczące Kuźni Raciborskiej.  Kto stanie w wyborcze szranki? Czy dotychczasowa burmistrz Rita Serafin zdecyduje się na reelekcję? Przypomnę, że 4 lata temu do wyścigu o fotel "głowy miasta" stanęło czterech kandydatów: R. Serafin, urzędujący Ernest Emrich, były burmistrz Witold Cęcek i obecny sołtys Starej Kuźni Mariusz Brześniowski (który wycofał później swą kandydaturę). Idąc dalej - kto powalczy o mandat radnego? Czy jesienią znów zobaczymy stare-nowe twarze, czy swym zaufaniem obdarzymy inne osoby? Jak sprawdzili się radni kadencji 2006-2010? Piszcie.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 5
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog