29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (5145): Biskup opolski nie wyraża zgody na dalsze działanie Odnowy w Duchu św. Strony: 1 … 4 5 6 7 8 … 206Dodaj komentarz
~GlinianeNaczynie (2015-02-10 08:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mt 5.25 Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. 26 Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz. => Nikt większej krzywdy nie wyrządzi człowiekowi, niż on sam sobie. Jesteśmy wrogami dla siebie, bo to od naszych decyzji zależy najwięcej. Trzeba pogodzić i przyznać się do siebie, pokochać siebie takiego jakim się jest dopóki się żyje. Pies sumienia szczeka, by wyznać uczynki podszeptu nieprzyjaciela, gdyż kisząc się w grzechach wtrąca się w więzienie zniewolenia, różnego rodzaju czy to nałogu czy innej osoby itp, a wtedy trudno jest wrócić do swojego indywidualnego JA. (Nie mylić z egoizmem.) Bóg kocha indywidualności, daje wolność, kocha dalej, jeśli się Mu powie NIE, ale nie człowiek, który jak mu powiesz słowo NIE, zaczyna źle myśleć i rodzić nienawiść. Jeśli wyplątuje się z nałogu, rodzi się do nowego życia, to wpada się w objęcia ojca sukcesu uwolnienia. Może nim być inny człowiek, nawet jeśli mówi o Jezusie i wpada się w kolejne uzależnienie. Jeśli zdarzy Ci się, że człowiek Ci mówi-powiedział-chełpi się, że to "ja" wyrwałem Cię z dna, to UCIEKAJ!!! Uciekaj, bo będziesz musiał oddać wszystko, nawet ostatni grosz...

~exodus (2015-02-09 21:38)

Kiedy czytam te zwierzenia wswietle (celowo nie używam słowa świadectwa), i wypowiedzi gościa julian odwaznego obrońcy L. ( wulgaryzmy to pietno apostoła, czy własna inicjatywa?), to stwierdzam, że choć powychodziliście ze wspólnoty, to wspólnota jeszcze nie wyszła z was, chciażby w postaci jedynego prawego myślenia lub wspomnianej niżej megalomani o słownictwie nie wspomnę,( ja mogę załatwić tłumacza na japoński - taki żart ).Na to by wspólnota wyszła z was trzeba pokory, pokory i jeszcze raz pokory oraz czasu, ale wierzcie mi jest nadzieja. Wiecej dystansu do siebie, mniej emocji, a w sytuacji poddenerwowania że ktoś nie zachwyca się waszym myśleniem herbatka z melisy dobrze działa. I te cudne cytaty z waszego byłego lidera ( ale was naznaczył ); nie pozwolić spokojnie żejść do szeolu - jakże lider lubił to hasło. Nie rezygnujcie z walki , może trzeba przemyśleć taktykę?!

~haraszo (2015-02-09 21:13)

Piotr zaczął od wysokiego C i nazbierał od tych którzy są wyczuleni na kolejną kruację manipulacji. Bezczelność żeby nie powiedzieć [size= 11px]coś mocniejszego tego gościa jest znana. Były funkcjonariusz sektowego NKWD który się po wydaleniu nawrócił na własną wersję prawdy z sobą w roli ofiary. Śmieszne łamane przez żałosne. Matrix go wypluł a un dali nie wy kaj je i bez Zynka. Za to ma pewnie grono byłych animatorek, którym jako samiec przewodzi. Temu gronu pasuje rola ofiar złego lidera, którego za jakieś grzechy musieli słuchać i oglądać z obrzydzeniem co tydzień całymi latami jednocześnie broniąc przed tym Tyranem owieczki. Najlepsza forma takiego serialowo landrynkowego przejścia do nowych czasów bez konsekwencji. Powinniśmy być im wdzîęczni, bo tylko oni wiedzieli jak jest i właśnie raczyli to nam objawić. Co za finezja[/size]

~Julianie, (2015-02-09 19:05)

ty zabawna mordko! Kota to ty odwracasz.
Nikt nie twierdzi, że Pioter robi źle publikujac świadectwa na www.wswietle.com , ale...
że zabrakło facetowi refleksji i gdyby maił to co koń pod brzuchem nosi, to by po prostu zaczął od skruchy i przeprosin, a nie od buńczucznego oświadczenia, że on z tym forum nie ma nic, a nic, wspólnego!
A tak swoją drogą, po jaką zarazę potrzebne mu to tłumaczenie stronki?
Moim zdaniem, to dalszy przejaw wspólnotowej megalomanii i oderwania od rzeczywistości.
Pioter, rób swoje dalej, ale wczesniej zastanów się i wyciągnij wnioski. ja wiem, że czas adaptacji do normalnosci trwa, ale pora już znormalnieć. Uwierz mi bracie.
Były brat, ktorego IP pewnie znasz. :)

~julian (2015-02-09 13:01)

Zabolało? I o to chodziło! Mam nadzieję, że zrozumiałeś co nieco. A tak na marginesie, to wyobraź sobie, że sie z toba w 100% zgadzam i masz chłopie rację. Ale to co piszesz to odwracanie kota ogonem. Znasz powiedzenie Kowal zawinił a cygana powiesili? Nie wiem kto pierwszy rzucił ten temat, ale pewnie zauważyłeś, że dyskusja poszła w tę stronę, która "kowalowi" jest na rękę. To jemu należy nie dac spokojnie zejść do szeolu, przede wszystkim jemu! Buźka niko

~niko (2015-02-09 10:33)

No właśnie należy przeprosić i dopiero do akcji, a ty się tak nie nakrecaj, bo ci żyłka pęknie. ja nie rzucam fekaliami jak ty. Nikt pan l. czy inny nikogo nie uratuje bez prawdy. Ci których chcecie ratować widzieli co robili pokrzywdzeni i myslisz, że uwierzą w to co próbuja przekazać ludzie wświetle, bez całości obrazu. Wątpię. Ja znam tych co zaczynali od przepraszania. Co do twojego apelu o ratowanie, zapewniam cię ze te kilkanaście lat pokazało, że nie da się ratować tych co nie chcą być ratowani. Oczywiście, że nic nie wiem, za to ty wiesz wszystko najlepiej.  A diabłu bliższy jest gniew i brak szacunku do innych. Pomyśl. Pozdrawiam i żegnam.

~julian (2015-02-09 09:31)

niko ty sie chłopie zastanow co piszesz. Przestan ogladac wróża Macieja, bo ci sie wydaje jak jemu, ze cos wiesz a gó***o wiesz i lepiej przysłóż sie społeczeństwo i idz poodsniezać chodniki. Czy tu naprawde CHODZI o lesia?!!! To płotka, jeden z wielu, sorki Lesiu. Pokaż mi czlowieka co był w sekcie i nie robił rzeczy, których sie nie godzi i których nie zrobiłby w innych okolicznosciach, których sie normalnie wstydzi!!! To nie z lesiem trzeba zrobic porządek, ale z tymi, którzy niszczą naiwnym ludziom życie, dalej, bezkarnie, bez skrupułów! Rozumiesz teraz niko? Nie badż adwokatem diabła

~niko (2015-02-09 08:49)

Zgadzam się z frycekIIImądry. Własnie o to chodzi o brak skruchy i zwykłego przepraszam. Zman osoby o których kilka lat temu na obozach opwiadał kłamstwa w formie oświeconych nauczań. Jeśli myślał, że nikt poniżany przez niego się o tym nie dowie, no cóż niektórzy mieli odwagę sprawdzać te rewelacje u źródła. "Przyjaciel" który szkaluje "przyjaciela" i nic.Zapewniam cię julian, że póki co to on nie ma odwagi na spotkanie oko w oko. Ci których skrzywdził też nadal mieszkają w racku a ich IP też pewnie zna, bo wielu sie wypowiadało na tym forum.  Bardzo dobrze, że wyszedł, ale naprawa systemu przez usuniecie apostoła jest ułudą. Nie doptaruj się wszedzie ludzi z odnowy, bo jak sam piszesz kogo nie spotkasz to odzedł. Znamienne jak ktoś podda coś w watpliwość albo ma czelność zobaczyć sprawę byłych wspólnotowców od innej stony to karierowicz aposotoła. Otóż nie. Znam system od wewnątrz, znam zasady; myślę i mam prawo patrzeć swoimi oczami, nie muszę sie zachwycać tym o ty julian. Jeśli chodzi o dyskredytowanie pana L, to on sam doskonale to robi, pokazując siebie tylko jako ofiarę. Byłby bardziej wiarygodny gdyby potrafił powiedzieć także o swoich błędach.

~frycekIIImądry (2015-02-09 06:51)

julian, weź czlowieku na wstrzymanie. odwiedzam tę stronę od lat i gdzies tam nizej czytałem, że to nie kto inny jak lesiu był odpowiedzialny za wyluskanie ze stron portalu ID komputerow tych, ktorzy umilają życie waszemu apostolowi. dzisiaj pioter zakłada stronkę i gra oswieconą ofiarę zwyrodniałego systemu i nie zauważyłem u niego skruchy, a ta bajeczka w swiadectwie o jednym, jedynym wpisie na forum to sciema grubymi nićmi szyta. ja sobie tak myślę, że głowną przyczyną wylania lesia z sekty była porażka w batalii z raciborz.com.pl
pioter weź mi uwierz, że jesli nie przyznasz się otwarcie przed sobą i innymi do tego jaką krzywdę wyrządzałeś, nigdy nie osiągniesz wyznaczonego sobie celu, choć ten, moim zdaniem i tak jest chybiony. podobnie jak martin luter, nie zreformujesz gnijacej instytucji. trzeba ratować ludzi i próbować wyciągnąc ich stamtąd.

~julian (2015-02-08 20:14)

niko jesli masz cos do tego faceta, to miej odwage sie z nim spotkac. Dalej mieszka w racku. Po co takie sr**nie w banie. A może ktoś ci cos obiecał za dyskredytowanie pana L.? Teraz czas wyjazdów zimowych...jakis awansik ci sie marzy? Nieladnie

~niko (2015-02-08 19:24)

Pamiętaj julian, że wspomiany przez ciebie człowiek sam wprowadził do grupy nowych gniewnych, w swojej naiwności (bo nie chcę tego nazwać inaczej ) głosząc Ewangelię. (żeby było jasne nie mam nic przeciw głoszeniu Jezusa). Strona wswietle dobra rzecz, ale juz dawno wielu ludzi miało odwagę pisacprawdę na tej nawet stronie i wtedy to ten właśnie pan straszył, że ich odnajdzie (niektórych nie trzeba było szukać, bo podpisy były czytelne) i odda w ręce lidera nieistniejącej wspólnoty. Otworzyły się oczy, bo został wywalony? I dobrze, ale proszę bez sztusznego nadęcia na bohaterswo i skrzywdzenie. Ja osobiście znam ludzi którzy długo przed oświeceniem tego gościa byli straszeni, że bądą uciekać z tego miasta, byli szykanowani w pracy i co nie dali się zastraszyć i jakos nie grali pokrzywdzonych.

~wieści z łączki w lesie (2015-02-08 19:15)

Zostali sami karierowicze, którzy trzymają się T., bo wieść niesie, że robi doktorat po to, żeby zostać następnym apostołem. Jego przybocznym giermkiem będzie R. z leśnej połoniny, który potrafi krzyczeć tak jak N.

~julian (2015-02-08 16:40)

Dobrze powiedziałeś RESZTA. O kogo pytasz, to słyszysz - tego juz w sekcie nie ma. Ludzie odchodzą na potege i juz sie nie boją mówić o tym co ich spotkało. Najlepszym dowodem jest zalożenie strony wswietle. Brawo Lesiu, tak trzymaj, niektórym d***e strach sciska, że hej.

~niko (2015-02-08 10:40)

Wielu odeszło i owszem, ale cała reszta ciągle tam tkwi, cieszac się na przykład z tego że dzieki wrzaskom apostoła jest większa dyscypilna- to cytat z takiego jednego gościa. I manipulator ciągle bedzie szukał dojścia do władzy, no chyba, że w końcu wyruszy na stolicę, lub Marsa. Nieistniejaca nie rzadzi, ale wystarczy szepnąć, że ktoś jest z nia powiązany obojetnie czy to prawda czy nie i robi się dziwnie, nieprawdaż? Oczywiscie, że jest życie poza tą organizacją, ale jeszcze długo ludzie będą tam jezdzić to zatęchłych sal i słuchać nawiedzonych mów na własne życzenie.

~julian (2015-02-07 21:21)

Co za bzdura!! Kolejne pierdoły wciskane ludziom o zniewolonym umyśle. Wielu już odeszło z tej pieprzonej sekty i który z nich żebrze?! Ludzie w koncu mogą żyć i to wcale nieźle. Nagle dowiaduja się, że istnieje normalne zycie, ze mozna miec znajomych, jeżdzic na prawdziwe wczasy, a nie po jakis pipidowach, mieszkać w brudnych pokojach i zatęchłych salach gimnastycznych i słuchać pier***nia nawiedzeńców i jeszcze za to płacić. Na ile wspólnota rządzi, okazało sie w zeszłych wyborach.

~niko (2015-02-06 17:54)

Ludzie są w tej nieistniejącej wspólnocie, bo chcą, jedni czerpią z niej zyski: wymierne np. praca, układy w bisnesie, bądź niewymniene prestiż bycia na szczycie, możliwość poniżania innych, względny spokój w rodzinie; inni z pobudek ideologicznych; zmienią świat dla Pana Boga. NIe wychodzą bo nie chcą i tyle. To że poza wspólnotą nie ma życia i możliwości to mitologia, ale prościej się jej trzymać niż coś zmienić. Nawet po wyjściu, jak widać po ludziach ze strony W świete zostaje brak umiejetności spojrzenia na siebie w prawdzie, bez upieksznia. Wkurzjace jest to użalanie się nad sobą to fakt, chciaż zrozumiałe. Jednak myślę, że najpierw powinniście przeprosić, a potem zwyczjnie żyć dalej. Mało jest tych, których stać na przepraszam, a cały tłum tych, którzy czekają na głaskanie.

~nona (2015-02-06 07:03)

Pewnie nic się nie zmieni - teraz każdy boi się utraty pracy, a ci, którzy odchodzą ze "Wspólnoty", mogą w wielu miejscach w Raciborzu pracy nie znaleźć, np. w wielu szkołach, urzędach (ci, którzy mają znajomych, kolegów w pracy, sąsiadów w "Odnowie" wiedzą, jakie to urzędy, bo po "towarzystwie" je rozszyfrują).

~gal anonim (2015-02-05 13:48)

czytam forum już od 5 lat - i nic się nie zmienia. 10 lat temu odeszłem. Mam ciągle tam znajomych. Niektórzy widzą że w tej wspólnocie jest coś nie tak (głownie chodzi o to że wiedzą że są  psychomanipulowani przez animatora - są naciskani, pod presją, te moje znajome osoby zatajają prawdę na grupach dzielenia, żeby animator im nic nie zrobił - paranoja!) - widzą to a jednak nie rezygnują z niej. To trochę jak uzależnienie pyschiczne. Jest Ci źle z tym ale nie chcesz rezygnować bo masz lęk przed tym co będzie jak już wspólnoty nie będzie w Twoim życiu.
Tracę nadzieję że Ci ludzie kiedykolwiek z tamtąd odejdą. Może po prostu dobrze im w takim zakłamaniu i obłudzie żyć? Żyją w MATRIksie - kiedyś uczono mnie że wspólnota to ludzie którzy wyszli z MATRIXa - po latach widzę że jest totalnie na odwrót - to ludzie we wpólnocie żyją w MATRIXie "wspólnotowym"

~uczeń (2015-02-02 08:55)

ferie są, wiec nauczyciele robią wszystko co w ich mocy, zeby posty z tego forum nie ujrzały światła dziennego :D

~szymocice (2015-02-01 17:16)

Też jestem za przebadaniem. Ale mnie zastanawia co innego: jak to jest, że ludzie, którzy pracowali przez kilkanaście lat w różnych zawodach (na poczcie, w biurach, w telekomunikacji, jako konserwatorzy...) teraz porobili zaoczne studia i zostali nauczycielami? I to nie byle jakimi! Nauczycielami, którzy teraz mają szkolić innych, bo są tak dobrzy. Dobrzy w oczach wspólnoty oczywiście. Bo gdyby zapytać uczniów... Tego miasta już nic nie uratuje, a tym bardziej strona wswietle.com. Nie miejcie złudzeń.

~adupa (2015-02-01 15:58)

Pisz koLES  prawda widać kole w oczy,Gdzież to oni teraz są byli wspólnotowicze co to oczekują na skok na ciepłe stoki do wspólnoty bez misia pandy ??? Zawiesili się w niebycie ??? Porady przez internet udzielają belfrowie bez gimbusów.Tu ich boli najbardziej. Z tymi procentami to własnie w ferajnie jest najwięcej  ciała pedagogicznego co się przekłada  tym samym na liczbę  samozwańczych samonamaszczoych nauczycieli wszelkich prawd. Wcale się nie dziwię że byli wyzywai od idotów, wyłaczali i właczali myślenie. Powinno się przebadać to całe towarzystwo czy powinno uczyć, mieć prawo jazdy, głoś wyborczy.

~słaby w sobie (2015-02-01 10:23)

Leś chyba 95% osób po wspólnocie  z dziecinną łatwością rozpozna w tobie po tych paru zdaniach że celem Twoim tutaj nie jest prowadzenie do mądrości Bożej. A skoro nie Bożej to jakąś "inną" musisz mieć za lepszą. Czyli ogólna kompromitacja twoja. Zdaje mi się że to miejsce gdzie piszą osoby które kiedys oddały życie Jezusowi, czyli interesuje ich zbawienie i mądrość Boża i rozpoznanie zła by zła w życiu unikać jak nakazuje Bóg. Czy więc to nie ty jesteś tu nie na miejscu ze swoją obecną misją? 
U osób ze strony "wświetle" zauważyłem pragnienie Boga, poznania Prawdy i usprawiedliwienia.
U ciebie przeciwnie, tych co pisza o Bogu i rozszerzają Jego nauki nazywasz nawiedzonymi.

~Gliniane Naczynie (2015-02-01 10:07)

Hbr 4, 12: Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.
Mk 4, 24: I mówił im: Uważajcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą.

~kiss mnie w loch (2015-01-31 19:01)

Popieram Leś na Kolana. Pitolenie jacy to oni poszkodowani i jeszcze stronkę stworzył, bezczelny gość. Znam człowieka kóry u niego pracował, opowiadał ciekawe rzeczy.

~Leś na Kolana (2015-01-31 12:12)

a to się kurna fryce i angole zainteresowali tymi świadectwami uczciwych animato(ł)ów ze www.wśmiechu.com?
Wy sobie lepiej przetłumaczcie jak to było kiedyście sami donosili i gnębili ludzi. Myślicie, że ludzie nie wiedzą kim jesteście i coście wcześniej nawywijali? Śmiecie nazywać się chrześcijaninami i piszecie u dołu stronki jak powinno owo "zdrowe" chrześcijeństwo wyglądać, bez słowa refleksji, przeprosin a może i zadośćuczynienia tym, którym wyrządziliście krzywdę, myślicie, że przez was nikt nie cierpiał? A co wyście wygadywali na tych co odchodzili z "firmy", nic?
"gliniany" i "słaby" - forum dla nawiedzonych jest gdzieś indziej. Warto się tam przenieść i nie spamować waszą "teologią" tego wątku.

Dodaj komentarz
Strony: 1 … 4 5 6 7 8 … 206
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog