29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (5145): Biskup opolski nie wyraża zgody na dalsze działanie Odnowy w Duchu św. Strony: 1 … 148 149 150 151 152 … 206Dodaj komentarz
~Tola.O (2010-12-06 12:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wązka grupa nazwę ją "zakonem" animatorów zwykle będących we wspólnocie od początku lub prawie od początku z Norbertem na czele prowadzi swego rodzaju "podwójne" życie ( dlatego tak popularne jest tam określenie shizofrenik dla każdego  byłego wspólnotowicza lub jej nieprzychylnego). Oficjalnie (obozy, spotkania modlitewne) bardzo "duchowi", w życiu prywatnym............ z tym już bywa różnie. To jest znakomicie prosperująca firma religijno-polityczno-finansowa, gdzie podobnie jak w Amway-u lub u Świadków Jehowy wszyscy są ślepo posłuszni ,całkowicie oddani i tkwiący w jedynie słusznym przekonaniu, że tylko taka postawa jest właściwa i tylko taka postawa przynosi owoc "dziełu bożemu". Niektórzy znakomicie poczuli taki klimat widząc że Norbert bardzo sobie ceni ślepe posłuszeństwo zaczęli awansować w hierarchii wspólnoty, a co najważniejsze zaczęli mieć udział w "plonach" tzn kasie. Życie ich jest w różny sposb dofinansowywane, nie koniecznie żywą gotówką. Taki animator np. prowadzący placówkę lub ten który ma pozwolenie na prowadzenie wyjazdu zimowego, biedny nie jest, tyle powiem(chyba sami widzieliście?). Taka pstawa jest z resztą widoczna na chociażby na promocjach kolejnych książek historycznych wydawanych przez Norberta, widać tych "milośników" historii z rozpromienionymi twarzami, oni wiedzą, że ten wzięty urlop zwróci się nie raz i na wiele sposobów.

~elf (2010-12-05 22:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale przynajmniej śmiesznie było. Zawsze trzeba szukać pozytywów

~do elf (2010-12-05 22:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Fakt, Pawlak wybacz. Ale to i tak siok, że na pomocję neo, przyszło tak wielu zainteresowanych, to że większość to wspólnotowy spęd to pikuś, pan pikuś.

~elf (2010-12-05 22:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To powiedział Pawlak :)

~do matematyk (2010-12-05 21:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tak jest na tym filmie, tak jak wielu wiernych wielkiego apostoła, nawet pan sławomir wyruszuszył z sosnowaca na wielką promocję raciborskiego neo. pewnie otrzymali dodatkowe punkty za obecość na promocji tego wspaniałego podręcznika, a neo nie spodziewał się takiego zainteresowania, śmiechu warta ta jego ogromna skromność. jak powiedziałby Kargul toz to śiok!!!!

~Oobserwator (2010-12-05 20:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<p style="margin-bottom: 0cm;">Co do matematyczki to jest przeciętna
ale z sercem dla uczni z innym myśleniem niż oni – TO IM SIE TERZ
NIE PODOBA I TERZ PISZĄ NA FORUM OSZCZERSTWA.
<p style="margin-bottom: 0cm;">Nowy matematyk pochodzi z KRAP.... i
naprawdę jest ponad przeciętny jako matematyk pan T. ale jako
człowiek jest w jednej grupie z TY..... u pana N.M ,od niedawna
pracuje w Raciborzu nawet dostał mieszkanie 3-pokojowe które było
zagwarantowane długoletniemu pracownikowi też matematyki.  Swoich
byłych przyjaciół wystawił i rozwalił im życie bez mrugnięcia
powieką i był zmuszony przez swoje sumienie uciekać z KRAP...... 
  .
<p style="margin-bottom: 0cm;">Pozdrowienia z ............... , proszę
nie przykładaj do niszczenia tej dziewczyny ręki , w rękach N.M i
TY...  jesteś tylko świadomą lub nie świadomą marionetką.
<p style="margin-bottom: 0cm;"> Zatroskany rodzic to członek
wspólnoty , wcześniej tak samo zniszczyli inną osobę z s.m.s .
<p style="margin-bottom: 0cm;">W Norymberdze zadawano pytana i tak
odpowiadali , JA  TYLKO WYKONYWAŁEM ROZKAZY WYROK KAŻDY  ZNA –
ALE TY BĘDZIESZ ODPOWIADAŁ ZA TE SŁOWA  PRZED BOGIEM , a nie przed
sądem ludzkim .

~matematyk (2010-12-05 19:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy ten "promowany Pan" o którym mowa jest na tym filmie:

http://vimeo.com/11666529

~allegro (2010-12-05 19:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Alo "zej".
Zanim odpowiem na twoje pytanie potwierdź albo zaprzecz, że o tę panią chodzi.
A co do wspaniałego matematyka pana Tomasza to powiem tylko tyle. Ten człowiek otrzymał równie wspaniałe mieszkanie od N.M. z zasobów mieszkaniowych sekty, w którym grupa wiernych przeprowadzała gratis w ramach pomocy "bratu" remont pod wskazówki pana Tomka (ciekawi cię standard po remoncie - odwiedź faceta w domu).
Jak myślisz wszystko gratis i z miłości?
Hahaha.
Pan Tomek doprowadził na polecenie swojego apostoła do rozłamu w Krapkowicach i niechlubnie musiał się importować do naszego Racka.
Jako wierny żołnierz N.M. otrzymałm w nagrodę pracę i mieszkanie.
Uwierz mi, że nie jest łatwo dostać etat w oświacie. Coś o tym wiem.

~zej (2010-12-05 18:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Allegro, jeszcze jedno: dlaczego, kiedy ja wspomnialam o pewnej matematyczce, Ty z gory zalozylas, ze pisze o pani L.? Wlasnie dowiedzialam sie od syna, ze w sms-ie jest sporo matematyczek.

~zej (2010-12-05 18:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Allegro! Mysle, ze zle odczytalas moja wypowiedz. Moj syn uczy sie w sms-ie. Ja nie mam nic wspolnego z odnowa oprocz tego, ze w moim miejscu pracy jest ich kilku. Uczniowie z sms-u sa lepiej zorientowani w tym co sie dzieje niz ktokolwiek przypuszcza. W naszym domu rozmawia sie o wszystkim. Czesto odwiedzaja nas koledzy syna, stad wiem co pewna pani robi na lekcjach - a robi niewiele. Natomiast oczarowani sa nowym matematykiem, mowia o nim, ze jest nauczycielem z powolania. Celowo podpuszczam syna, wypytuje o rozne rzeczy, bo martwie sie... Gdy wybieral szkole wiedzialam o odnowie, dlatego teraz jestem czujna.

~ginter (2010-12-05 16:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No i kto by pomyślał że ludzei ze wspólnoty będą prześladować innych. Zawsze byli nastawieni żę to oni będą prześladowani. A tu proszę. No ale pewnie jakiś fragmęt w piśmie jest żeby to jakoś usprawiedliwić. Ciekawe czy ktoś czytających ze wspólnoty ma odwagę mi odpowiedzieć czy jest jakiś fragmęt który by usprawiedliwiał takie postępowanie. Pewnie nie ma takiej osoby.

~allegro (2010-12-05 15:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Alo "zej".
Ja Ci powiem dlaczego ów matematyk taki pracowity jest. Właśnie wykańczacie tą matematyczkę, którą tak pięknie obsmarowałeś bydlaku. Znam panią L. z pracy i nigdy bym tego nie powiedzia... o niej. To bardzo przykre co z nią robicie.
Nie myśl, że nikt z smsu nie czyta tego forum. Ja myślę, że przyjdzie na Was pomsta za to jak wykańczacie ludzi. Pamiętasz tego gościa z basenu. Jego też wpierw obsmarowaliście na forum a potem wywaliliście z pracy.
Jak tak wygląda wasza sprawiedliwość to bardzo dziękuję. Cieszę się, że nie dał...m się wam zwerbować.
Przykro mi też, że muszę pisać bez określania swojej płci. Niestety mam tutaj pracę i rodzinę na utrzymaniu. Może to tchurzostwo? Nie potępiajcie mnie.

~...... (2010-12-05 13:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<p style="margin-bottom: 0cm;">Z  s.m.s i  3-ki  parę
osób by odeszło , tylko jedna  osoba wcześniej został
oczerniona i zwolniona. myślę że na nim zrobiono pokazówkę dla
innych.

~do ... (2010-12-05 13:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale kogo? Jakiegoś innego matematyka spoza odnowy? Czy ma zostać nowym dyrektorem?

~... (2010-12-05 12:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

może taki pracowity bo ma wykończyć kogo trzeba?

~zej (2010-12-05 12:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No wlasnie... nowy matematyk z sms-u... Widac z daleka, ze jest na fali... Ale jedno trzeba mu przyznac - jest pracowity, co w przypadku ludzi z odnowy jest rzadkoscia. Oni maja do perfekcji opanowane udawanie, ze pracuja. Najlepszym przykladem jest pewna matematyczka, tez z sms-u. Bardziej interesuje sie zyciem prywatnym uczniow niz tym czy potrafia liczyc.

~zapytaj (2010-12-05 09:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

zapytaj też wg jakiego klucza i dla kogo kupuje się mieszkania tzw slużbowe (teraz na fali jest nowy matematyk z sms-u, mieszkanie ma ładne), wg jakiego klucza udziela się pozyczek, a nawet umaza sie dosyć duże kwoty. nie myslę, ze dotyczy to potrzebujacych, na ile znam to srodowisko dtyczy to lojalnych i bezgranicznie oddanych.
Pierwsze trzypokojowe miekanie wiele lat temu kupiono na ostrogu, to tam po wyprowadzce z debicza mieszkał apostoł.

~do alka (2010-12-05 08:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie pytaj Pana, zapytaj animka, bo to on od ciebie co miesiac bierze kopertę, no chyba, ze sam Pan przychodzi po te kasę.
assa nie ściemniaj, ze określenie wafel znasz z internetu, to twoi wielcy bracia ukuli to wiekopomne okreslenie, gdzieś w okolicach obozu zimowego ( wtedy to nie były wczasy ) w samborowicach. spytaj kronikarzy, albo najstrarszych górali moze ci opowiedzą te historę

~do assa (2010-12-05 08:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie pytano tu o ofiary, tylko o dziesięciny. z założenia bibijnego dziesiątka była przeznaczona na swiatynie i kult w niej (kaplani nie mieli ziemi, a więc i dochodów.) rozumiem, ze dla ciebie (ob)leśna polana, pab ekipa i kilka firm to swiatynie, a imprezy czesto alkoholowe to sprawowanie kultu waszego boga. gratuluję.

~Alek (2010-12-04 23:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak zwykle odnośniki do pisma. A tą górkę usypaną już macie zrobioną. Jeśli ktoś chce być uczciwy to powie że tyle poszło na to tyle na tamto. Tak jak jest w wielu kościołach chrześcijańskich. No ale gdyby ludzie się dowiedzieli że na leśnej pieniądze są wywalane w błoto, bo każdy coś wymyśli i potem z tego nic nie ma to by trochę kasy ubyło. *** od nowego oku nic nie dam na dziesięciny. Tylko ciekaw jestem jak długo będę w grupie dzielenia.Bo to chyba jest jeden z waruknów bycia w grupie?

~assa (2010-12-04 22:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja to okreslenie znam z internetu, niewazne.
Do Alka. Widze ze Jezus dał Ci służbe szpiegowczą. Spytaj Pana, moze Ci odpowie.
Znajdź mi w piśmie fragment o rozliczaniu się z ofiar, wtedy będziesz mógł mówić "Każdy spólnotowicz powinien wiedzieć na co są przeznaczane pieniądze ciężko zarobione przez ludzi"

~... (2010-12-04 22:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie uraziłeś tylko pokazałeś twoje serce, a to twój problem. to nomenkatura wspólnty nie tego for.um. takie stwierdzenia znam z ust np. apostola i animków. o wielu osobach i sprwawach we wslnocie mówi się w poniżajacy sbosób trzeba się dowartosciować.

~Alek (2010-12-04 22:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy ośrodek Leśna Polana jest po części utrzymywana z dziesięcin ? Kto na to odpowie. Czemu nie ma rozliczenia z pieniędzy które wpływają ( dziesięciny). Każdy spólnotowicz powinien wiedzieć na co są przeznaczane pieniądze ciężko zarobione przez ludzi. Kto mi na to odpowie?

~... (2010-12-04 22:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wyjśc to mieliscie jakieś pięć lat temu , tylko apostoł się wystraszył, ze z rady nici i się wycofał. polityka to zawsze jest pewnym dawaniem tyłka, gdy szuka się poparcia. fajnie zeby rzadzacy byli wierzacy pod warunkiem, ze nie udają tak jak apostoł, ze tak nie jest. wiemy, ze wspołnota ma zarejastrowwaną placówkię i co z tego skoro to od pięciu lat sciema. Wólnotowa hydra miała trzy głowy; szalejace raciborskie podziemie z placówkami, żorski kosciółek brata Jakuszewskiego i wsp. modlitewną przy kosciele nspj teraz zostały sie dwie, bo jedną sciął biskup herkules czaja (nawet trochę osłabiene, ile osób z rybnika dało nogę ok.20?), Obietnice wyjścia słyszeliśmy już jakies 15 lat temu, a potem kazano udawać i sciemniać, znowu was mamią tym, że przyjdze czas i wyjdziecie. Nigdy dopóki apostoł chce być kimś w mieście i mieć tylu oddanych wyborców jednocześnie.

Dodaj komentarz
Strony: 1 … 148 149 150 151 152 … 206
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog